Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ରାଜନୀତି, ନିର୍ବାଚନ ଓ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମ୍ପର୍କରେ ସଲମାନ ଖାନ ଦେଲେ ଏମିତି ମନ୍ତବ୍ୟ, କଂଗ୍ରେସର ଉଡିଲା ହୋଶ

21/03/2019 at 4:46 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୧/୩ : ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ସଲମାନ ଖାନ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସଫା ସଫା ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି | ସଲମାନ ଆଜି ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ନାହିଁ କି କୌଣସି ଦଳ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ମଧ୍ୟ କରିବେ ନାହିଁ | ରାଜନୀତିକୁ ଦୂରରୁ ଜୁହାର କରିଦେଇଛନ୍ତି |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଭୋଟରଙ୍କୁ ଭୋଟଦେବା ପାଇଁ ଅପିଲ କରିବାକୁ ଯାଇ ଅଭିନେତା, ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଖେଳାଳୀ, ନେତା, ରାଜନେତାଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟରେ ଟେଗ କରିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭୋଟ ଦେବା କେବଳ ଅଧିକାର ନୁହେଁ ବରଂ ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କ କର୍ତବ୍ୟ | ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ଗଣତନ୍ତ୍ର ସୁଦୃଢ ହେବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ମୋଦି | ମୋଦିଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଅନେକ ଅଭିନେତା ଜବାବ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | ସଲମାନ ଖାନ ନିଜ ଜବାବରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ଆମେ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଦେଶରେ ଅଛୁ, ଭୋଟ ଦେବା ସବୁ ଭାରତୀୟଙ୍କ କର୍ତବ୍ୟ | ନିଜ ଅଧିକାର ଏବଂ କର୍ତବ୍ୟର ସଠିକ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ମୁଁ ସବୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ କହିବି’ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରି ସଲମାନ ଖାନ ସଫା ସଫା ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଯେ, ସେ କୌଣସି ଦଳ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରିବେ ନାହିଁ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲା । ଯାହାଫଳରେ ବିଜେପିର ଗଡ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ଇନ୍ଦୋରରେ ୩୦ ବର୍ଷ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜୟୀ ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଉଥିଲା ।


ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ଜନ୍ମ ଇନ୍ଦୋର ପଲସିଆ ଅଂଚଳରେ ହୋଇଥିଲା | ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରବକ୍ତା ପଙ୍କଜ ଚତୁର୍ବେଦୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ସଲମାନ ଖାନ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ପ୍ରଚାର କରିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି | କିନ୍ତୁ ସଲମାନ ରାଜନୀତିରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts