Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ସାଜିଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ୍ଵାଜିଦଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ନିଜ କିଡନୀ, ତଥାପି ସେ ବଞ୍ଚି ପାରିଲେନି

2/06/2020 at 5:45 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨/୬: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ଓ୍ଵାଜିଦ ଖାନ୍ ଅନ୍ତିମ ସମୟରେ ସପ୍ତାହେ ଯାଏଁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଭୋଗିଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ମେ ୩୧ତାରିଖ ରାତିରେ ତାଙ୍କର ହୃଦଘାତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଆଖି ବୁଜିଥିଲେ। ଓ୍ଵାଜିଦ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ କିଡନୀଜନିତ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କିଡନୀ ପ୍ରତିରୋରପ ପରେ ବି ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଯାଇ ପାରି ନଥିଲା।

ମେଡିକାଲ୍ ରେକର୍ଡ଼ରୁ ଜଣା ପଡ଼ିଥିଲା ଯେ କିଛି ଦିନ ତ​‌ଳେ ଓ୍ଵାଜିଦଙ୍କ ଭାଉଜ ଅର୍ଥାତ୍ ସାଜିଦ ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କୁ ନିଜ କିଡନୀ ଡୋନେଟ୍ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଶରୀର ପ୍ରତିରୋପଣ ହୋଇଥିବା କିଡନୀକୁ ଗ୍ରହଣ କରିନରିଥିଲା। ଏହା ପରେ କିଡନୀ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ସେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ୨ମାସ ଯାଏଁ ରହିଥିଲେ।

ଏପ୍ରିଲ୍ ୭ତାରିଖରେ ତାଙ୍କୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏପ୍ରିଲ୍ ୮ତାରିଖରେ ସେ ଭର୍ସୋଭା କବରରେ ଶବ-ଏ-ବାରାତରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୦ତାରିଖରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଘରକୁ ଫେରି ନଥିଲେ ଏବଂ ସେହି କବରରେ ତାଙ୍କୁ ପୋତି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

   Related Posts