Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର ରୋଡ୍ : ଉପ-କାରାଗାରରେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଜଙ୍ଗଲୀ ଜନ୍ତୁକୁ ମାରି ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା କଲେ, ଭାଗ ଛିଡିଲାନି ବୋଲି ଜଣଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କ୍ୟାବିନରୁ ୨ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଗାଁ ମୁହାଁ ହାତୀ ପଲ, ଭୟଭୀତ ଗ୍ରାମବାସୀ, ପଡିଲା ତାଟି କବାଟ
  • ||
  • ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆଉ କିଛି ?
  • ||
  • କମୁଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅମାନବୀୟ : ଗୋଡାଇବାରୁ କୁକୁରକୁ ହତ୍ୟା, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ଆସନ୍ତାକାଲି ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ଲାଗୁ
  • ||

ବିଛିନ୍ନାଂଚଳରେ ସହିଦ ସ୍ତମ୍ଭ ନିର୍ମାଣ କରି ସ୍ଥିତି ଜାହିର କଲେ ମାଓବାଦୀ

13/01/2019 at 9:18 AM

ମାଲକାନଗିରି ୧୩/୧ : ବିଛିନାଞ୍ଚଳରେ ସହିଦ ସ୍ଥମ୍ଭ ନିର୍ମାଣ କଲେ ନକ୍ସଲ | କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନରେ ମାଲକାନଗିରିର ବିଛିନାଞ୍ଚଳରେ ପୁଣି ନକ୍ସଲ ମେଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏଣ୍ଡ୍ରାପଲି ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଏକ ବିଶାଳ ସମାବେଶ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି | କମ୍ରେଡ ମିନାଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦେଶ୍ୟରେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମେଳି ହୋଇଥିବାବେଳେ ସହିଦ ସ୍ତମ୍ଭ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି ନକ୍ସଲ | ମାସକ ତଳେ ମାଲକାନଗିରି ପୋଲିସର ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଟପ ମାଓ ନେତ୍ରୀ ମିନା ନିହତ ହୋଇଥିଲେ | ମିନା ବିଛିନାଞ୍ଚଳରେ ଡେପୁଟି କମାଣ୍ଡର ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଥିଲେ | ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରୁ ସଂଗଠନକୁ ଶକ୍ତ ଧକା ଲାଗିଥିଲା | ପୁଣି ଵାଲା ଜୁଟାଇବା ପାଇଁ ନକ୍ସଲମାନେ ବୈଠକ ଡାକିଥିଲେ | ଏହି ବୈଠକରେ ସୁଧୀର, ଅନିଲ, ରଣବୀରଙ୍କ ଭଳି ଟପ କ୍ୟାଡର ମାଓବାଦୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ | ବିଛିନାଞ୍ଚଳର ଶତାଧିକ ନକ୍ସଲ ମଧ୍ୟ ଏହି ବୈଠକରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ | ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ବୈଠକରେ ଯୋଡ଼ା ଦେବା ପାଇଁ ଡକାଯାଇଥିଲା | ସହିଦଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କରିବାକୁ ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ଲୋକଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା | ମିନାଙ୍କ ବଳିଦାନକୁ ବ୍ୟର୍ଥ ହେବାକୁ ଦିଆଯିବନାହିଁ ବୋଲି କ୍ୟାଡର ମାଓବାଦୀ କହିଥିଲେ | ମିନାଙ୍କ ଅବଦାନ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ ପଥକୁ ଅନୁସରଣ କରି କାମ କରିବାକୁ ନୂଆ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ନକ୍ସଲଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା |

   Related Posts