Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ପଲିଥିନ୍ ତଳେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି ପୁରା ପରିବାର, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହୋଇ ବି ମିଳିନି ସରକାରୀ ସହାୟତା

15/06/2021 at 2:47 PM

ବେତନଟୀ ୧୫।୦୬: ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅନେକ ଯୋଜନା ରହିଛି । ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ବାସହୀନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଓ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ମାଧ୍ୟରେ ଘର ଖଣ୍ଡିଏ ଯୋଗାଇଦିଆଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଯୋଜନାକୁ ଦୀର୍ଘ ୧୦ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ବେତନଟୀ ବାଲକା ଗାଁର ମଧୂସୂଦନ ବିନ୍ଧାଣିଙ୍କ ପରିବାର ।

ବେତନଟୀ ବ୍ଳକ ଗଡଦେଉଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ବାଲକା ଗାଁର ମଧୁସୂଦନ ବିନ୍ଧାଣି  ଓ ତାଙ୍କର ସ୍ତ୍ରୀ ପୁଅ ସହିତ ଅଛନ୍ତି ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଝିଅ । ଶତକଡା ୮୦ ଭାଗ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଝିଅ ଭତ୍ତା ପାଉଛନ୍ତି,  କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘରଟିଏ ମିଳିପାରୁନାହିଁ । ପଞ୍ଚାୟତ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି ମଧୁସୂଦନ  । ହେଲେ ଏବେ ଯାଏଁ ଏହାର କିଛି ସୁଫଳ ମିଳିପାରିନାହିଁ ।  ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଝିଅ ପାଇଁ କୌଣସି ଯୋଜନାରେ ଘରଟିଏ ମିଳିପାରିନାହିଁ  । ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ରୋଷେଇ କରିବା ସହ ପଲିଥିନ ତଳେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି  ପୁରା ପରିବାର ।

ସେହିପରି  ଗତ ୨୨ ତାରିଖ ୧୦ ମାସ ୨୦୧୯ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ମଧୁସୂଦନ । ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ରେ CMOFF/P/2019/03968 ନମ୍ବରରେ ମଧୁସୂଦନଙ୍କର ଆବେଦନର ପଞ୍ଜୀକରଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ସୁଫଳ ମିଳିପାରିନାହି । ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଘର ଖଣ୍ଡିଏ ମିଳିବା ଆଶା ଓ ଭରସାରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି ମଧୁସୂଦନଙ୍କର ପରିବାର।

   Related Posts