Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ କରୋନା ନିୟମର ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲା ଉଲଙ୍ଘନ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୬ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ୍ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବୁ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ, ବାହା ହେବାକୁ ରାଜି ନହେବାରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରା ବନ୍ଦ, ଆଜିଠୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ୨ କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୟେଲୋ ଜୋନ୍‌କୁ ଗଲା ୫ ଜିଲ୍ଲା, ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି ରେଡ୍ ଜୋନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : କୋଇଲା ଖଣି ମ୍ୟାନେଜର ଅଫିସରୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରୁ ଛତିଶଗଡକୁ ସଂଯୋଗ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ସିଲ୍, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ଯାଏଁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ଠପ୍
  • ||
  • CBSE ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ସ୍ଥିର କରିବ ବୋର୍ଡ
  • ||

ସ୍ୱାଧ୍ୱୀ ପ୍ରାଚୀଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ : କହିଲେ ମସ୍‌ଜିଦ୍‌ ବନ୍ଦ କର-ପଢନି ପାଞ୍ଚଥର ନମାଜ, କରୋନା ପାଇଁ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ

17/03/2020 at 3:52 PM

ବରେଲି ୧୭।୦୩: ନିଜର ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିବା ସ୍ୱାଧ୍ୱୀ ପ୍ରାଚୀ ପୁଣି ଥରେ ଏକ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥର କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଯଦି ଦେଶରେ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ହେଉଛି । ତେବେ ମସ୍‌ଜିଦ୍‌ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ , ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲା ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଦାୟୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସ୍ୱାଧ୍ୱୀ ପ୍ରାଚୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ କରୋନା ଭୟ ଯୋଗୁଁ ବୈଷ୍ଣଦେବୀ ଓ ସିଦ୍ଧିବିନାୟକ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । ଦେଶରେ ଅନ୍ୟ ମନ୍ଦିର ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ଯାହାଦ୍ବାରା ହିନ୍ଦୁମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବଦେନଶୀଳ ରହିଛନ୍ତି । ମୁଁ ସରକାରଙ୍କୁ  ଅନୁରୋଧ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ଯେ, ଯଦି ଦେଶରେ  ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ହୋଇପାରିବ । ତେବେ ମାଦ୍ରାସା , ଜାମା ଓ  ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମସ୍‌ଜିଦ୍‌ ବନ୍ଦ କରିଦେବା ଉଚିତ୍‌ ।   ଦିନକୁ ପାଞ୍ଚ ଥର ନମାଜ ପାଠ ବନ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ୍‌ । କାରଣ ଏହାଦ୍ବାର ମଦ୍ୟ କରୋନା ବ୍ୟାପୀଥାଏ ।  ସେଥିପାଇଁ ପାଞ୍ଚ ଥର ନମାଜ ବନ୍ଦ ହେବା ଉଚିତ୍ | ୟୁପିରେ ଥିବା ମସଜିଦ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବାଧ୍ବୀ ପ୍ରାଚୀ ।

ତେବେ ଏତିକିରେ ଅଟକିନଥିଲେ ସ୍ୱାଧ୍ୱୀ ପ୍ରାଚୀ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଦେଶରେ କରୋନା ବିସ୍ତାର କରିଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଇଟାଲୀରୁ ଫେରି ଦେଶରେ କରୋନା ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ। ତେଣୁ  ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ କରୋନା ଉପରେ କହିବାର ଅଧିକାର ନାହିଁ। ସେମାନେ ଖେଳନା ଉପରେ କଥା ହେବା ଉଚିତ୍ |

   Related Posts