Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଖୋଲିଲା ସାବରିମାଲା କବାଟ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିପାରିବେ ଭକ୍ତ

17/10/2020 at 7:08 PM

ପଥନାମିଥିଟା ୧୭।୧୦: କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଲଗି ଗତ ୬ ମାସ ହେଲା ବନ୍ଦ ରହିଥିବା କେରଳର ପ୍ରଶିଦ୍ଧ ସାବରିମାଲା ମନ୍ଦିରର କବାଟ ଶନିବାର ଭକ୍ତଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଲାଗି ଖୋଲାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ କିଛି ଭକ୍ତ ଆୟପ୍ପାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ କୋଭିଡ-୧୯ ନେଗେଟିଭ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ ମନ୍ଦିର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଦେଖାଇ ମନ୍ଦିରରେ କୋଭିଡ ନିୟମ ମାନି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଦେଶରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ ତାରିଖରେ ଲକଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା ପରଠାରୁ ସାବରିମାଲା ଆୟପ୍ପା ମନ୍ଦିରରେ ଶନିବାର ପ୍ରଥମ ଦର୍ଶନ ହୋଇଛି। ତେବେ ଯେଉଁମାନେ ସାଙ୍ଗରେ କୋଭିଡ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଆଣି ନାହାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଲାଗି ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ରାପିଡ ଆଣ୍ଟିଜେନ ଟେଷ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଏଠାରେ ମନ୍ଦିରର ପରିଚାଳନା ଦେଖରେଖ କରୁଥିବା ଟ୍ରାଭାନକୋର ଦୋବସୋମ ବୋର୍ଡ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଶନିବାର ଦର୍ଶନ ଲାଗି ମନ୍ଦିରର କବାଟ ସକାଳ ୫ଟା ବେଳେ ଖୋଲିଥିଲା।

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରଥମ ଦଫାରେ ୨୪୬ ଜଣ ଭକ୍ତ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଣାଳୀରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ଦର୍ଶନ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୈନିକ ୨୫୦ ଜଣ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଅନୁମତିର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି। ତେବେ ଏଠାରେ ୧୦ରୁ ୬୦ ବର୍ଷର ଆୟୁବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଅନୁମତି ମିଳୁଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ମଧ୍ୟରେ ସାଙ୍ଗରେ ଥିବା ଜରୁରି କରାଯାଇଛି। ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ଦିରରେ ଦର୍ଶନ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଦେବସୋମ ବୋର୍ଡ କହିଛନ୍ତି। ମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଥିବା ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କ ଲାଗି ସବୁ ବର୍ଷ ଭଳି ଏବର୍ଷ ସନ୍ନିଧାନମ, ନିଲକ୍କଲ ଓ ପାଁବାରେ ରହଣୀର ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉ ନାହିଁ।

   Related Posts