Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

କେରଳରେ ଖୋଲିଲା ଶାବରିମାଲା କବାଟ, ସୋମବାରଠାରୁ ପ୍ରତ୍ୟହ ହୋଇପାରିବ ୧ ହଜାର ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନ

15/11/2020 at 9:39 PM

ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ ୧୫।୧୧: କେରଳର ଶାବରିମାଲା ମନ୍ଦିରର କବାଟ ରବିବାର ଭକ୍ତଙ୍କ ଲୋଗି ଖୋଲିଛି। କୋଭିଡ-୧୯ ଲାଗି କଡାକଡି ନିୟମ ମଧ୍ୟରେ ମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତ ଦର୍ଶନ ଓ ପୂଜା କରିବେ। ମଣ୍ଡଲା-ମକରବିଲ୍ଲାକୁ ଲାଗି ୨ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ହେବ। ସୋମବାରଠାରୁ ଏଠାରେ ନିୟମିତ ଦର୍ଶନ ଓ ପୂଜା ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ପୂଜାରୀ କଣ୍ଡାରାରୁ ରାଜୀବରୁ କହିଛନ୍ତି।

ତନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବରୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ  ଦୈନିକ ପୂଜା ଲାଗି ମୁଖ୍ୟ ପୂଜାରୀ ଏ.କେ.ସୁଧିର ନମ୍ବୁଦରୀ ମନ୍ଦିରର ଗର୍ଭଗୃହ କବାଟ ଖୋଲିବା ସହ ପ୍ରଦ୍ୱୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳିତ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହ ଏଠାରେ ୬୨ ଦିନିଆ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ତେବେ କୋଭିଡ-୧୯ ଯୋଗୁ ଦର୍ଶନ ଓ ପୂଜାନୀତିରେ କଡ଼ା କଟକଣା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯିବ ବୋଲି ଅନ୍ୟତମ ମୁଖ୍ୟ ପୂଜାରୀ ବି.କେ. ଜୟରାଜ ପୋଟ୍ଟି କହିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଦୈନିକ ୧ହଜାର ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପୂଜା ଓ ଦର୍ଶନର ଅବସର ମିଳିପାରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଏଥିଲାଗି ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଣାଳୀରେ ନିଜର ଦର୍ଶନ ସମୟ ଓ ଦିନ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରିବାକୁ ପୋଟ୍ଟି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ମନ୍ଦିରକୁ ଆସିବା ଲାଗି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ନିଲକ୍କଲ ଓ ପମ୍ବାସ୍ଥିତ ଶିବିରକୁ ପହଞ୍ଚିବାର ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ କୋଭିଡ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଇନେବା ବାଞ୍ଛନୀୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ବେଶ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପରେ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ ଯାଞ୍ଚ ଶିବିର ସ୍ଥାପିତ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

କୌଣସି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନ୍ଦିରରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ନାହିଁ। ମନ୍ଦିରର ଏହି ତୀର୍ଥ ଅବସରରେ ସର୍ବାଧିକ ୮୫ ହଜାର ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଥିବା ଟ୍ରାଭାନକୋର ଦେବସୋମ ବୋର୍ଡ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଦର୍ଶନକାଳେ କେବଳ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ଦୈନିକ ୨ହଜାର ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଓ ପୂଜା ଅନୁମତି ମିଳିବ। ୧୦ରୁ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଭକ୍ତ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା ଓ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ। ୨୦୨୧ ଜାନୁୟାରୀ ୧୯ ତାରିଖରେ ମନ୍ଦିରରେ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ସହ କବାଟ ପଡିବ।     

   Related Posts