Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ସାବରମତୀରେ ଚରଖା ଚଲାଇଲେ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ମେଲାନିଆ

24/02/2020 at 1:13 PM

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ୨୪।୦୨: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋଲାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି । ସକାଳ ୧୧.୪୦ରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଏୟାରଫୋର୍ସ ବିମାନ ଯୋଗେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସହ ପତ୍ନୀ ମେଲାନିଆ, ଝିଅ ଇଭାଙ୍କା ଓ ଜ୍ୱାଇଁ ଜାରେଡ କୁଶନେର ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି । ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନିଜର ପ୍ରୋଟକଲ ଭାଙ୍ଗି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଗୁଜୁରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୂପାନୀ ମଧ୍ୟ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ । ତେବେ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ବାହାରି ଟ୍ରମ୍ପ ସିଧା ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସ୍ଥିତ ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମକୁ ଯାଇଥିଲେ ମୋଦି । ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମଙ୍କ ନିଜ ପତ୍ନୀ ମାଲେନିଆଙ୍କ ସହ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମକୁ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମାଲେନିଆ ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ । ଏବଂ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ସହ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ତେବେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମ ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ସେ ବାପୁଙ୍କ ଚରଖା ଚଳାଇଥିଲେ । ତେବେ କାନ୍ଧରେ ଏକ ସୂତାର ସରୋପା ପକାଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହି ଅବସରରେ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ମାଲେନିଆଙ୍କୁ କିପରି ଚରଖା ଚଳାଯାଏ । ସେ ବିଷୟରେ ଶିଖାଇଥିଲେ ।  ତେବେ ଆଶ୍ରମ ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ବାପୁଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇବା ସହ ଡାଏରୀରେ ମଧ୍ୟ ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଗସ୍ତସୂଚୀରେ ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମ ଗସ୍ତ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପରେ ସାବରମତି ଆଶ୍ରମ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ ସଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । ତେବେ ସାବରମତୀ ଆଶ୍ରମ ଗସ୍ତ ପରେ ଦୁଇ ନେତା ନମସ୍ତେ ଟ୍ରମ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ । ଏବଂ ଆସନ୍ତାକାଲି ରାଜଘାଟ ଯାଇ ବାପୁଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇବେ ।

   Related Posts