Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଏସ୍.ଏନ୍.ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ନୂଆ କମିଶନର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ରେ ନେବେ ଦାୟିତ୍ୱ

28/02/2020 at 5:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୨: ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ଏସ୍.ଏନ.ଶ୍ରୀବାସ୍ତବଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ନୂଆ ପୋଲିସ କମିଶନର ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପଦବୀରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଅମୂଲ୍ୟ ପଟ୍ଟନାୟକ ଫବୃଆରୀ ୨୯ ତାରିଖରେ ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବେ। ଏଣୁ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ତାରିଖରେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଶ୍ରୀବାସ୍ତବଙ୍କୁ କମିଶନର ନିଯୁକ୍ତି ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ। ସେହି ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

୧୯୮୫ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇପିଏସ୍ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଏବେ ସିଆରପିଏଫ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ମୁତୟନ ଅଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସାକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କୁ ସିଆରପିଏଫରୁ ଡକାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କମିଶନର (ଲ ଏଣ୍ଡ ଅର୍ଡର) ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବଙ୍କ ଲାଗି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ନୂଆ ନୁହେଁ। ସେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସରେ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଅତୀତତରେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସ୍ପେଶାଲ ସେଲର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୋଲିସ କମିଶନର ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିଲେ।

ସ୍ପେଶାଲ ସେଲରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଫିକ୍ସିଂର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଥିଲେ। ଗତ ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ସ୍ପେଶାଲ ଡିଜିପି ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିବା ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଅପରେସନ ଅଲ-ଆଉଟ୍ ଲାଗି ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା। କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କ ସମାପ୍ତି ଲାଗି ତାଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏଣୁ ୨୦୧୭ରେ ସେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଆଣ୍ଟି ଟେରର ଅପରେସନରେ ହିଜବୁଲର ଅନେକ ଟପ୍ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ସଫେଇ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କମିସନର ଅବସ୍ଥାପିତ ଅମୂଲ୍ୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଗତ ଜାନୁୟାରୀରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଏକମାସ ବଢାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେଉ ହେଉ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା ଉପୁଜିଥିବା ବେଳେ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣ ହାନୀର କାରଣ ପାଲଟିଛି।  

   Related Posts