Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ରୁଷ୍‌ର ନୂଆ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଫର୍ମୁଲା : ଆମେରିକା ବି ହେଲା ଫେଲ୍

26/12/2019 at 11:35 AM

ମସ୍କୋ ୨୬/୧୨: ସୂଚନା କ୍ରାନ୍ତି ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ ଯୁଗରେ ବିନା ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଆପଣ ଜୀବନର କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କିମ୍ବା ଦେଶର ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଉଛି ତେବେ କ’ଣ ହେବ। ଟ୍ରେନଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଉଡ଼ାଜାହାଜ ଯାଏଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଖାଇବା ଅର୍ଡ଼ରଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ କାମ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ। ଏଥିପାଇଁ ରୁଷ୍ ଏକ ଏପରି ନେଟଓ୍ବାର୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରିଛି ଯାହା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲେ ନିଜ ଦେଶରେ କାମ କରିବ।

ଯଦି ବିଶ୍ବରେ ଓ୍ବାର୍ଲଡ ଓ୍ବାଇଡ ଓ୍ବେବର ସୁବିଧା କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଦେଶରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଏବଂ ଜରୁରୀ ସେବା ବିନା କୌଣସି ଅସୁବିଧାରେ ଚାଲିବ।

ରୁଷର ଉପ ସଞ୍ଚାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଲେକ୍ସି ସୋକୋଲାଭ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୁଷ ଗତ ସୋମବାର ଏହା ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପରୀକ୍ଷା ନୀରିକ୍ଷା କରିଛି।

ରୁଷରେ ବିଶେଷ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ନେଟଓ୍ବାର୍କକୁ ଅନେକ ଦିନ ପରୀକ୍ଷଣ କରିବା ପରେ ଏହାର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ନେଟଓ୍ବାର୍କ ଇଣ୍ଟରନେଟର ନିର୍ବାଧ ସେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଯାହା ଆମେରିକୀୟ ଜାତୀୟ ସାଇବର ସୁରକ୍ଷା ରଣନୀତିର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଜବାବ ଅଟେ।

   Related Posts