Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଅଭିନେତା ପୁନୀତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବଢୁଛି ରୋଗୀଙ୍କ ଭିଡ, ହାର୍ଟ ଚେକଅପ୍ କରାଉଛନ୍ତି ଲୋକ

3/11/2021 at 11:26 AM

ବାଙ୍ଗାଲୋର ୦୩/୧୧: ଭେଟେରାନ କନ୍ନଡ ଫିଲ୍ମ ଅଭିନେତା ପୁନୀତ ରାଜକୁମାରଙ୍କ ହୃଦଘାତ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୪୬ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଶ୍ରୀ ଜୟଦେବ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ କାର୍ଡିଓଭାସ୍କୁଲାର୍ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚର ଓପିଡି ବିଭାଗରେ ଏପରି ରୋଗୀଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କ ହୃଦ୍‌ରୋଗ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ହାସନ ଜିଲ୍ଲାର ୪୬ ବର୍ଷୀୟ ନାରାୟଣ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ଡାକ୍ତରଖାନା ଆସିଥିଲେ। ସେ ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ହୃଦୟରେ କିଛି ଗଡବଡ ଅଛି ବୋଲି ସେ ସନ୍ଦେହ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ‘ଅଭିନେତା ପୁନୀତ ରାଜକୁମାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ନେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି। ତେଣୁ ସେ ତୁରନ୍ତ ୧୮୦ କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରିବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆସିଥିଲେ।

ଏଥି ସହିତ ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିନେତା ପୁନୀତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହି ରୋଗୀମାନେ ହୃଦୟ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଏଠାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀ ଜୟଦେବ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ କାର୍ଡିଭାସ୍କୁଲାର୍ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡକ୍ଟର ସିଏନ୍ ମଞ୍ଜୁନାଥ କହିଛନ୍ତି, “ଗତ ୩ ଦିନ ଧରି ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ରୋଗୀ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଆମେ ଦିନକୁ ପ୍ରାୟ ୧୦୦୦ ରୋଗୀ ଦେଖୁଛୁ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ଦୈନିକ ୧୮୦୦ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହା ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଚାପ ପକାଉଛି। କେବଳ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ନୁହେଁ, କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ହୃଦ୍‌ରୋଗ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

   Related Posts