Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଡଲାର ତୁଳନାରେ ୫୭ ପଇସା ମଜଭୁତ ହେଲା ଟଙ୍କା

30/04/2020 at 3:28 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୩୦।୪:  ଘରୋଇ ସେୟାର ବଜାରରେ କାରବାର ଯୋଗୁ ଗୁରୁବାର ଡଲାର ତୁଳନାରେ ଟଙ୍କା ସାମାନ୍ୟ ଦୃଢ ହୋଇଛି। ସେୟାରବଜାରରେ କିଣା ବିକା ଯୋଗୁ ଟଙ୍କା ମଜଭୁତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ତରବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ମୁଦ୍ରାବଜାରରେ ଟଙ୍କା ୫୭ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ସହ ପ୍ରତି ଡଲାର ୭୫ଟଙ୍କା ୯ ପଇସାରେ କିଣାବିକା ହେଉଛି।

ଡଲାର ତୁଳନାରେ ଟଙ୍କା ଲଗାତାର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ରେକର୍ଡ କରିଛି। ବୁଧବାର ପ୍ରତି ଡଲାର ମୂଲ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ୫୨ ପଇସା ମଜଭୁତି ହାସଲ କରିବା ସହ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ଆଉ ୫ ପଇସା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାସଲ କରିବା ବ୍ୟାପାର ଜଗତରେ ଉତ୍ସାହ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଟଙ୍କାର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସକାଳେ କାରବାର ଆରମ୍ଭ ବେଳରୁ ହିଁ ଜଣାପଡିଯାଇଥିଲା। ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଡଲାର ୪୯ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ସହ ପ୍ରତି ଡଲାର ୭୫ଟଙ୍କା ୧୭ ପଇସାରେ କିଣାବିକା ହୋଇଥିଲା।

ଦିନତମାମ କାରବାର ବେଳେ ଡଲାର କେତେବେଳେ ୭୫ଟଙ୍କା ୨୦ ପଇସା ତ କେତେବେଳେ ୭୪ଟଙ୍କା ୯୪ ପଇସାରେ କାରବାର କରିଥିଲା। ତେବେ ଗତ ଦିନର କାରବାରକୁ ହିସାବକୁ ନେଲେ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ଡଲାର ତୁଳନାରେ ୫୭ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ହାସଲ କରିଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଗୁରୁବାର କାରବାର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଡଲାର ୭୫.୦୯ରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି। ଘରୋଇ ସେୟାର ବଜାରରେ ଅଢେଇ ପ୍ରତିଶତର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା ଲାଗି ଏପରି ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଅନ୍ୟ ଦେଶଙ୍କ ମୁଦ୍ରା ବାସ୍କେଟରେ ଡଲାରର ସୂଚକାଙ୍କ ହ୍ରାସ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାକୁ ମଜଭୁତ କରିଛି।

   Related Posts