Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ରିକାର୍ପେଟିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦର ରନଓ୍ୱେ ଜୁନ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ ହେବ ବନ୍ଦ

17/09/2019 at 8:44 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୭।୦୯- ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିଜୁପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦରର ରନଓ୍ୱେକୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଜୁନ୍‌ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରାଯିବ । ରନ୍‌ଓ୍ୱେ ରିକାର୍ପେଟିଙ୍ଗ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ରନ୍‌ଓ୍ୱେକୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବ ବୋଲି ବିମାନବନ୍ଦର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ହୋତା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।
୧୨ବର୍ଷ ତଳେ ବିମାନ ବନ୍ଦରର ରନଓ୍ବେକୁ ରିକାର୍ପେଟିଙ୍ଗ କରାଯାଇଥିଲା । ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଏହାର ରି କୋର୍ପେଟିଙ୍ଗ ହୋଇଥିଲା । ରନଓ୍ୱେର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏହାର ରି କାର୍ପେଟିଙ୍ଗ କରାଯାଇଥାଏ ।ଏ ବିଷୟରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କର୍ପୋରେଟ୍‌ ହେଡକ୍ୱାଟରସ୍‌କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବିମାନବନ୍ଦର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରି କାର୍ପେଟିଙ୍ଗ କରାଯିବ ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାତିରେ ଏହାକ ରି କାର୍ପେଟିଙ୍ଗ କରାଯିବ । ୨୦୧୯ ନଭେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ୨୦୨୦ ମସିହା ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ଏକ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାତିରେ ଏହାର ରିକାର୍ପେଟିଙ୍ଗ କାମ କରାଯିବ । ରାତି ୧୦ଟାରୁ ସକାଳ ୫ଟା ୩୦ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ରିକାର୍ପେଟିଙ୍ଗ କାମ କରାଯିବ । ମାତ୍ର ଅନ୍ୟ ସମୟରେ ସାଧାରଣ ଭାବେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବ । ବିମାନ ଚଳାଚଳ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ସମୟ ଆଗରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯିବା ସହ ବିମାନ ସମୟକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଶୀତ ସମୟ ସାରଣୀ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିବା ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।
ସମସ୍ତ କାମ ରାତିରେ କରିବା ସମ୍ଭବ ହେଉ ନଥିବାରୁ ଏପ୍ରିଲ ୧ ତାରିଖରୁ ଜୁନ୍‌ ୩୦ ତାରିଖ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ଦିନ ବେଳେ ଅବଶିଷ୍ଟ କାମ କରାଯିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏହା ସହ ୩ଟି ଟ୍କେସଟ୍ରାକର କାମ ବି କରାଯିବ । ଦିନ ୧୦ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କାମ କରାଯିବ । ଏହି ସମୟରେ କମ୍‌ ପରିମାଣରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବାରୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ରି କାର୍ପେଟିଙ୍ଗର କାମ କରାଯିବ ବୋଲି ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।
ଏଥିପାଇ ଡିଜିସିଏଙ୍କର ଅନୁମତି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିବା ବିଜୁପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ହୋତା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts