Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||
  • କେମ୍ରୁନରେ ଗ୍ୟାସ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ସହ ଧକ୍କା ପରେ ଜଳିଗଲା ବସ୍ : ୫୩ ମୃତ, ୨୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶେଷ ହେବ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ! ସଙ୍ଗଠନରେ ଫାଟ, ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଓ ଟିକୈତଙ୍କ ସମେତ ୩୭ ଚାଷୀଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ଚଡକ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଫାଟିଗଲା କାର୍ ଚକା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ; ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||

ଘଟଗାଁ ମା’ ତାରିଣୀଙ୍କ ନାଁରେ ଗୁଜବ ; ମନ୍ଦିରରେ ଅଖଣ୍ଡ ଦୀପ ଲିଭି ଯାଇଥିବା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗୁଜବ ବ୍ୟାପିଛି

10/11/2018 at 10:43 AM

କେନ୍ଦୁଝର ୧୦|୧୧: ଘଟଗାଁ ତାରିଣୀଙ୍କ ନାଁରେ ଗୁଜବ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି କିଛି ଲୋକ । ଏଥିରେ ଏମିତି ଭ୍ରାନ୍ତି ଓ ଡର ପ୍ରଚାର ହୋଇ ଯାଇଛି ଯେ, ଅନେକ ଲୋକ ଡରି ଯାଇଛନ୍ତି । ମାଆ ତାରିଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଅଖଣ୍ଡ ଦୀପ ଲିଭି ଯାଇଥିବା ଗୁଜବ ବ୍ୟାପିଛି, ହେଲେ ଅସଲରେ ଏମିତି କିଛି ଅଖଣ୍ଡ ଦୀପ ମନ୍ଦିରରେ ନଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ପୁଣି ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ତାରଣୀ ମନ୍ଦିର ତରଫରୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦିଆଯାଇଛି । ମାଆ ତାରିଣୀଙ୍କ ଅଖଣ୍ଡ ଦୀପ ଲିଭି ଯାଇଥିବା ଅଶୁଭ ଶଙ୍କେତ,  ସମସ୍ତ ସଧବା ନାରୀ  ଅଳତା, ସିନ୍ଦୁର ପିନ୍ଧି ବିଶେଷ ରିତିନୀତିରେ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ବୋଲି କୋହି ଜଣେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲେଖି ଦେଇଥିଲା । ଯାହା କିଛି ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି କରିବା ସହ ଏହା ଏକ ଗୁଜବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମନ୍ଦିର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ଏଭଳି ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଲୋକ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ମାଆ ତାରିଣୀଙ୍କ ପୀଠରେ ଅଖଣ୍ଡ ଦୀପ ଜଳିବାର କୌଣସି ପରମ୍ପରା ହିଁ ନାହିଁ। ଯେଉଁ ଦୀପ ଏଠାରେ ଜଳିଥାଏ, ତାହା କେବଳ ଭକ୍ତମାନେ ହିଁ ଜାଳିଥାନ୍ତି। ତେଣୁ ମାଆଙ୍କ ପୀଠରେ କୌଣସି ଅଖଣ୍ଡ ଦୀପ ଲିଭିବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନାହିଁ। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ମାଆଙ୍କ ମଥାର ସିନ୍ଦୂର ଝରି ପଡ଼ିବା ଏବଂ ମାଆଙ୍କ ଶାଢ଼ି ଜଳି ଯାଇଥିବା ସଂପର୍କରେ ଯେଉଁ ଗୁଜବ ଉଠିଛି ତାହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଛ ବୋଲି ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କହିଛି।

   Related Posts