Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ସବୁ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗି ଲକଡାଉନରେ ଏକାଠି ହେଲେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ : ସଲମାନ ଖାଦ୍ୟ ବାଣ୍ଟିବେ ବୋଲି ହୋଇଥିଲା ଗୁଜବ

22/05/2020 at 2:00 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୨/୫: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଚାଲିଛି। ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକ ଖାଇବାକୁ ପାଉନାହାନ୍ତି। ସରକାର ଏବଂ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ଅଭାବୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଅନେକ ଗୁଜବ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାପୁଛି ଯାହାର ଉଦାହରଣ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ମୁମ୍ବାଇର ଭିଓ୍ବଂଡ଼ିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କେହି ଜଣେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗୁଜବ ମଚାଇଥିଲା ଯେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଏଠାରେ ଗରିବଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ବାଣ୍ଟିବେ।


ଏହାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଭିଓ୍ବଂଡ଼ିର ରାସ୍ତାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ଅଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ରହିଥାନ୍ତି। ଏବେ ରମଜାନ୍ ମାସରେ ତାଙ୍କର ରୋଜା ଚାଲିଛି। ପୋଲିସ୍ କହିବା ଅନୁସାରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହଠାତ୍ ଏକ ଗୁଜବ ବ୍ୟାପିଥିଲା ଯେ ସଲମାନ ଲୋକଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏହା ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଭଳି ଚାରିଆଡ଼କୁ ବ୍ୟାପିଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଆସି ଯାଇଥିଲେ।


ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଏଠାରେ ମୁତୟନ ଥିବା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଜନତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଅନେକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ କୌଣସି ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଯାତ୍ରା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ନୁହେଁ ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଘରକୁ ଫେରିଯିବା ଉଚିତ୍ କହି ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ଲୋକେ ନିରାଶ ହୋଇ ସେଠାରୁ ଫେରିଥିଲେ। ଏବେ ପୋଲିସ୍ ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ଯେଉଁମାନେ ଚାପରେ ଥିବା ପୋଲିସଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ହଇରାଣ କରିଛନ୍ତି।


ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଲଗାତାର ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଅନେକ ଦିନ ମଜୁରିଆଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ସେ ଅଭାବୀଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts