Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପ୍ରବଳ ହଟ୍ଟଗୋଳକୁ ନେଇ ସଭାପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ ଚିନ୍ତିତ, ବିରୋଧୀ ସାଂସଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନେବେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ !

20/09/2020 at 7:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦।୦୯: କୃଷି ସଂପର୍କିତ ବିଧେୟକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ରବିବାର ପ୍ରବଳ ହଟ୍ଟଗୋଳ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ନାରାବାଜି କରି ବିରୋଧୀ ଗୃହ ମଧ୍ୟକୁ ଆସି ହଙ୍ଗାମା କରିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ୍-୧୯ର ବିପଦକୁ ଭୁଲି ସାଂସଦ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି କରିବାକୁ ପଛେଇ ନାହାନ୍ତି। ହଙ୍ଗାମା ଏତେ ଅଧିକ ହୋଇଥିଲା ଯେ, ମାର୍ଶଲଙ୍କୁ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ପଡିଛି। ବିରୋଧୀ ସଦସ୍ୟ ବିଧେୟକର କପିକୁ ଫାଡି  ଗୃହରେ ଉଡାଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ରାଜ୍ୟସଭାର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଲାଗିଥିବା ମାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟ ଉପାଡି ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି। ହଟ୍ଟଗୋଳକୁ ନେଇ ଏବେ ରାଜ୍ୟସଭାର ସଭାପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ପାରନ୍ତି।

ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ହଙ୍ଗାମାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟସଭାର ସଭାପତି ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି। ହଟ୍ଟଗୋଳ କରିଥିବା ଏବଂ ବିଧେୟକକୁ ଫାଡିଥିବା ସାଂସଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବିରୋଧୀ ସାଂସଦ ଯେଉଁଭଳି ବିଧେୟକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗୃହକାର୍ଯ୍ୟ ରୋକିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି ତାକ ନେଇ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଭେଙ୍କେୟାଙ୍କ ଘରେ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ

ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସଭାପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁଙ୍କ ଘରେ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ବସିଛି। ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟସଭା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ହରିବଂଶ, କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପିୟୂଷ ଗୋଏଲ ଓ ସଂସଦୀୟ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ଯୋଶୀ ସାମିଲ।  ବୈଠକରେ ବିରୋଧୀ ସାଂସଦଙ୍କ ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିରୋଧୀ ଦଳ ରାଜ୍ୟସଭା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ହରିବଂଶଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି।

ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ କହିବା କଥା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପରମ୍ପରାର ରକ୍ଷା କରିବା ଉଚିତ୍। ମାତ୍ର ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାଙ୍କର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଆଜି ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ପରମ୍ପରା ଓ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ହରିବଂଶଙ୍କ ଏହି ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଦେଖି ଆମେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ।

   Related Posts