Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ନିଲାମ ହେବ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଅଙ୍ଗୁର, ଗୋଟିଏ ପେନ୍ଥାର ଦାମ୍ ୮ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ

24/09/2021 at 9:19 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୯: ଅନେକ ଥର ଯେତେବେଳେ କିଛି ନିଲାମ କରାଯାଏ, ସେତେବେଳେ ତାହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରକୃତ ମୂଲ୍ୟ ଠାରୁ ବହୁଗୁଣିତ ହୋଇଯାଏ। କିନ୍ତୁ ଜାପାନରୁ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରକାରର ଅଙ୍ଗୁରର ମୂଲ୍ୟ ଏତେ ଅଧିକ ଯେ ଏହାର ଗୋଟିଏ ପେନ୍ଥାର ଦାମ୍ ଆଠ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ।

Ruby Roman Most Expensive Grapes Which One Bunch Price Is 7.5 Lakh Rupees -  दुनिया का वो सबसे महंगा अंगूर, जिसके एक गुच्छे के लिए खर्च करना पड़ सकता है  7.5 लाख

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜାପାନର ଏହି ଅଙ୍ଗୁରର ନାମ ରୁବି ରୋମାନ୍ ଅଙ୍ଗୁର। ଏହା ଏକ ବିଶେଷ ପ୍ରକାରର ଅଙ୍ଗୁର ଯାହା ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଚାଷ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହି ଅଙ୍ଗୁରର ଅନ୍ୟ ଏକ ବିଶେଷତ୍ୱ ​​ହେଉଛି ଏହାର ଦାନା ସାଧାରଣ ଅଙ୍ଗୁରର ଦାନାଠାରୁ ତିନି ଗୁଣ ବଡ଼। ଏହି ଅଙ୍ଗୁର କୌଣସି ଦୋକାନରେ ବି ମିଳେ ନାହିଁ। ଏଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ନିଲାମ ମାଧ୍ୟମରେ ମିଳିଥାଏ।

ଜାପାନରେ ଇଶିକାୱା ପ୍ରି-ଫ୍ରାକ୍ଟାଲ୍ କମ୍ପାନୀ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ଏହାକୁ ଲଗାନ୍ତି ନାହିଁ କାରଣ ଏହି ଅଙ୍ଗୁର ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ଅଟେ। ଏହି ଅଙ୍ଗୁର ବିକ୍ରୟ ନିଲାମ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥାଏ। ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ନିଲାମରେ, ଗୋଟିଏ ପେନ୍ଥା ଅଙ୍ଗୁର ୧୨ ହଜାର ଆମେରିକୀୟ ଡଲାରରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା ଅର୍ଥାତ୍ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରା ଅନୁଯାୟୀ ଆଠ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା।

A Bunch of Ruby Roman Grapes Sold for $11,000 in Japan

ଏହି ଅଙ୍ଗୁରର ମୂଲ୍ୟ କାହିଁକି ଏତେ ଅଧିକ ବୋଲି ସବୁବେଳେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଅଙ୍ଗୁର, ଏହାର ଦାନା ସହିତ ସମାନ ଅନ୍ୟ ଅଙ୍ଗୁର ନାହିଁ। ଏହା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦେଶରେ କ୍ୱଚିତ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏହି ଫଳ ଆଜିକାଲି ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ କାରଣ ଏହା ନିଲାମ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ରୁବି ରୋମନ୍ ଅଙ୍ଗୁର ବ୍ୟତୀତ ଜାପାନରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବହୁମୂଲ୍ୟ ଫଳ ଅଛି। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜାପାନରେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଆମ୍ବ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏଠାରେ ଥିବା ମିୟାଜାକି ଆମ୍ବ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଏହାର ଏକ କିଲୋଗ୍ରାମ ଆମ୍ବର ଦାମ୍ ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା।

   Related Posts