Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିବଗଂତ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଜିତ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ପରଲୋକ, 70 ବୟସରେ କୋଭିଡରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • କାୟା ମେଲାଉଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୩୧୪୪ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାଟଣା : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପିଟିଲା ଅଟୋ, ୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ : ଆଜି ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ, ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ ୩୪୨ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏଥର କମ୍ ବର୍ଷା, ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଅଧିକ ଲଘୁଚାପ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଗଞ୍ଜେଇ ବୋଝେଇ କାର୍‌ ଜବତ, ୨ଗିରଫ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦର କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌, ଅଡୁଆରେ ପୋଲିସ
  • ||

ହର୍ଣ୍ଣ ଉପରେ କଟକଣା : ଘରୋଇ ବସ୍‌ରେ ଆରଟିଓଙ୍କ ଚଢାଉ

6/07/2019 at 3:55 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬|୭: ଆଉ ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିବନି  କର୍କସ ପେଁ ପାଁ ହର୍ଣ୍ଣ । ଏବେ ନିୟମ କଡାକଡି । ଭୁବନେଶ୍ବର ଆରଟିଓଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବାଣୀବିହାର ଓଭରବ୍ରୀଜ ଉପରେ  ଏନେଇ ଘରୋଇ ବସଗୁଡିକର ଯାଞ୍ଚ  କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁ ବସରେ  ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଶବ୍ଦ ଠାରୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାର ହର୍ଣ୍ନ ଲାଗିଛି ତାହାର କାହାଳି ବା ସ୍ପିକର ଖୋଲିନିଆଯାଇଛି ।

ଏବେ ଆଉ ବସ୍‌ ର ହର୍ଣ୍ଣରେ ହଟାତ ଚମକି ପଡିବେନି କିମ୍ବା ଡରିଯିବେନି ଅନ୍ୟ ପଥଯାତ୍ରୀ  । କାରଣ  ଉଭୟ ଘରୋଇ ଏବଂ ସରକାରୀ ବସ୍‌ର ହର୍ଣ୍ଣ  ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଏବେ କଡାକଡି । ବସରେ ଲାଗିଥିବା ହର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମାତ୍ରା ଠାରୁ ଅଧିକ ଆବାଜ କରିବା ମନା । ଯଦି  ଏହି ନିୟମ ଉଲଂଘନ ହୁଏ, ତେବେ ବସ୍‌ର ରୁଟ ପରମିଟକୁ ବାତିଲ କରିଦିଆଯିବ । ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ବିଭାଗ  ପକ୍ଷରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦିଆଯାଇଛି ।  ଏପରିକି , ଏଥିଲାଗି ଶନିବାର  ବାଣୀବିହାର ଓଭରବ୍ରୀଜ ଉପରେ କରାଯାଇଥିଲା ଅତର୍କୀତ ଯାଞ୍ଚ । ପ୍ରତି ବସକୁ ଅଟକାଇ ସଗୁଡିକର ହର୍ଣ୍ନ ଚେକିଂ  କରିଥିଲେ ପରିବହନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ  । ଅଧିକ ଆବାଜ କରୁଥିବା ହର୍ଣ୍ନ ସବୁର କାହାଳୀ ଗୁଡିକୁ ବସ୍‌ରୁ କାଢି ନେଇଥିଲେ  ଆରଟିଓ କର୍ମଚାରୀ ।

ଆରଟିଓର କଡା ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ବସ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଫେଇ କିନ୍ତୁ ଅଲଗା । ସେମାନଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଲା, ରାସ୍ତାରେ ଲୋକେ ସାମାନଙ୍କ ଯାନ ଅକାଇ କଥା ବାର୍ତ୍ତା ହେବା ଆଳରେ  ବାଟ ଛାଡୁ ନାହାନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ଯାନ ବି ସାଇଡ୍‌ ଦେଉନଥିବାରୁ ଉଚ୍ଚ ସ୍ବରର ହର୍ଣ୍ଣ ଲାଗାଇବାକୁ  ସେମାନେ ବାଧ୍ୟ ହେଉଥିବା କହିଛନ୍ତି ବସ୍ ଚାଳକ ।

   Related Posts