Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରବିବାରରେ ଖୋଲା ରହିଲା ଆରଟିଓ ଅଫିସ୍ : ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଚାକିରିଆଙ୍କ ଭିଡ, ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଲାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ

15/09/2019 at 6:15 PM

କଟକ ୧୫।୯: ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଆଜି ରବିବାରରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ରହିଲା ଆରଟିଓ ଅଫିସ୍ । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ଦିନ ମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଆଜି ଆର୍‌ଟିଓ ଅଫିସରେ ସେତେଟା ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନଥିଲା । ଅଧିକାଂଶ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଆଜି ଗାଡି କାଗଜପତ୍ର କାମ ପାଇଁ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଚାକିରିଆମାନଙ୍କର ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ହେଲେ ଆଜି କେବଳ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାମ ହେଉଥିବାରୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେପଟେ କଟକ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଲାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବାରୁ କିଛି ମହିଳା ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ । ତେଣୁ ଆଜି ରବିବାର ହେଲେ ବି ଖୋଲା ରହିଲା ଆର୍‌ଟିଓ ଅଫିସ୍ । ତେବେ ଅନ୍ୟ ଦିନ ଗୁଡିକରେ କଟକ ଆର୍‌ଟିଓ ଅଫିସ୍ ରେ ଯେତିକି ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ, ଆଜି ସେତେଟା ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା । ଗାଡି କାଗଜପତ୍ର ଠିକ୍ କରିବା ପାଇଁ କଟକ ଆର୍‌ଟିଓକୁ ଆସିଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚାକିରିଆ ଶ୍ରେଣୀର ଥିଲେ ।

ଆଜି ଗୋଟିଏ ଦିନ ଛୁଟି ଥିବାରୁ ଗାଡି କାଗଜପତ୍ର ଠିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଆରଟିଓ ଅଫିସ୍ ଆସିଥିଲେ । ହେଲେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଆଜି ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡିଛି । କାରଣ ରବିବାର କେବଳ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାମ ହେଉଛି । ସେପଟେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଟକ ଆରଟିଓ ଅଫିସ୍ ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଲାଇନ୍ ନଥିବାରୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ମହିଳା ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ଙ୍କୁ ଆଜି ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡିଛି । କାରଣ ରବିବାର କେବଳ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାମ ହେଉଛି । ସେପଟେ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଟକ ଆରଟିଓ ଅଫିସ୍ ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଲାଇନ୍ ନଥିବାରୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ମହିଳା ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ଯେହେତୁ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଅଧିକାଂଶଙ୍କ ପାଖରେ ନାହିଁ, ତେଣୁ ଛୁଟି ଦିନ ଗୁଡିକରେ କେବଳ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାମକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି ବୋଲି ଆର୍‌ଟିଓ ଅଫିସ୍ ର ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ଗାଡି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାଗଜପତ୍ର କାମ ଅନ୍ୟ ଦିନ ଗୁଡିକରେ ଲୋକେ କରିପାରିବେ ଓ ଏଥିପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ କାଉଣ୍ଟର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଉଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ ।

   Related Posts