Sunday, September 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଏବେ ଆରଟିଓ ଅଫିସ୍‌ରେ ନାହିଁ ନଥିବା ଭିଡ, ବାତିଲ ହେଲା ଆର୍‌ଟିଓ ଅଫିସ୍‌ର ଛୁଟି, ହାଇମାଷ୍ଟ ଲାଇଟ ଲଗାଇ କାମ କରିବେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୧।୯- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଏବେ ନାହିଁ ନ ବା ଭିଡ଼ । ସରଜମିନ ତଦନ୍ତ କରି ସମସ୍ୟା ପରଖିଛନ୍ତି ପରିବହନ ସଚିବ । ଛୁଟି ବାତିଲ ପରେ ଏଣକି ଓଭରଟାଇମ ଡ୍ୟୁଟି ଓ ସଂଧ୍ୟାରେ ହାଇମାଷ୍ଡ ଲାଇଟ ଲଗାଇ କାମ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।
ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ଅସମ୍ଭାଳ ସ୍ଥିତି । ନୂଆ ମୋରଟଯାନ ଆଇନ ପରେ କାଗଜପତ୍ର କରିବାକୁ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଭିଡ଼ । ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆରଟିଓ-୧ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାଉଣ୍ଟର ସଂଖ୍ୟା ୩ରୁ ବଢି ୭ ହେଲା, ତଥାପି ଅଣ୍ଟୁନି । ଖୋଦ୍ ପରିବହନ ସଚିବ ଆଜି ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ଦେଖିଚନ୍ତି । ସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବା ନେଇ ଆରଟିଓଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଆରଟିଓ ଅଫିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଓଭର ଟାଇମ୍ କାମ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ହାଇମାଷ୍ଟ ଲାଇଟ ଲଗାଇ ସଂଧ୍ୟାରେ ଲୋକଙ୍କ କାଗଜପତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତି କାମ କରିବାକୁ ପରିବହନ ସଚିବ ଜି. ଶ୍ରୀନିବାସ କହିଛନ୍ତି ।
ଭୁବନେଶ୍ୱରର ୨ଟି ଯାକ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏବେ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଭିଡ଼ । ସାଧାରଣ ଦିନଠାରୁ ଏବେ ୧୦ରୁ ୧୫ ଗୁଣା ଅଧିକ ଲୋକେ ଆସୁଛନ୍ତି । ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଧାଡ଼ିରେ ଛିଡ଼ା ହେଉଛନ୍ତି । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆଇନ ଫାଙ୍କି କାଗଜ ପତ୍ର କରୁ ନ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏବେ ମୋଟା ତଣ୍ଡ ମାଡ଼ରେ ସବୁ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମୁହାଁ । ଏତେ ସଂଖ୍ୟାକ ଲୋକଙ୍କ କାଗଜପତ୍ର ଲାଗି ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ନା ଅଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ନା ରହିଛି ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସ୍ଥାନ । ଲୋକେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ଗାଡ଼ି ଥୋଉଛନ୍ତି, ଭିଡ଼ାଭିଡ଼ିରେ ଧାଡ଼ିରେ ଛିଡ଼ା ହେଉଛନ୍ତି । ଆଉ ସବୁ ଭିତରେ ଦଲାଲ ବି ବେଶ୍ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।
ଫାଇନ ଆଦାୟରେ ୩ ମାସ କୋହଳ ହୋଇଛି । ଆଗକୁ ଜରିମାନା ରାଶିରେ ବି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ଗୁଜରାଟ ସରକାର ଏଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାରେ ବି ଏଦିଗରେ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ ।

237 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର