Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

Royal Enfield (ରୟାଲ ଏନ୍‌ଫିଲ୍ଡ)ର ସବୁଠୁ ପାୱରଫୁଲ ବାଇକ୍‌ ଭାରତରେ ହେବ ଲଞ୍ଚ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ଦାମ

21/10/2019 at 4:23 PM

ରୟାଲ ଏନ୍‌ଫିଲ୍ଡ ନିଜର ସବୁଠାରୁ ପାୱରଫୁଲ ବାଇକ Bobber 838କୁ EICMA ମୋଟର ଶୋ ୨୦୧୮ରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ କମ୍ପାନୀ ଏହି ବାଇକ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ନଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ବାଇକ ଏବେ ଭାରତରେ ଲଂଚ ହେବ। ଦମଦାର ଇଞ୍ଜିନ Bobber 838ରେ ଲିକ୍ବିଡ୍‌ କୁଲ୍ଡ , ଫୁଏଲ ଇଂଜେକ୍ଟେଡ୍‌ 834ccର ଇଞ୍ଜିନ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହା 90-100 Hp ପାୱାର ଦିଏ । ଏହି ବାଇକରେ ୬ଟି ସ୍ପିଡ ଗିୟର ବକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବ।

ଏହି ବାଇକକୁ ପୋଲାରିସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଓ Eicher ମୋଟର୍ସ ମିଶି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ରୟାଲ ଏନଫିଲ୍ଡର ଏହା ପ୍ରଥମ ବାଇକ ଯେଉଁଥିରେ ଏତେ ବଡ ଇଞ୍ଜିନ ରହିଛି। ଏହି ନୂଆ ବାଇକରେ ନିଆରା ଫିଚର୍ସ ରହିଛି। ଏହି ବାଇକ୍‌ରେ ଟ୍ବିନ୍‌ ଏଗଜଷ୍ଟ ମଫଲର, ଫ୍ରଣ୍ଟ ହୁଇଲରେ ଟୁଇନ୍‌ ଡିସ୍କ ବ୍ରେକ୍‌, ଫ୍ଲେଟ ହେଣ୍ଡଲବାର ଓ ବଡ ହ୍ୱିଇଲବେସ ଦିଆଯାଇଛି।

ବାଇକର ଫ୍ରଣ୍ଟରେ ଟେଲିସ୍କପିକ୍‌ ଫର୍କ ଓ ରିୟର ହୁଇଲରେ ମୋନୋଶକ ସସ୍‌ପେନ୍ସନ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସିଙ୍ଗଲ ସିଟ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି। ଦ୍ବିତୀୟ ସିଟ୍‌ ପାଇଁ ଏଥିରେ ଅପସନ ଦିଆଯିବ।  

ବାଇକର ଡିଜାଇନ ଖୁବ ଆକର୍ଷଣୀୟ ରହିଛି। ଏହାର ବିଲ୍ଟ କ୍ବାଲିଟି ବହୁତ ସଲିଡ ଅଛି। ବାଇକରେ ଫୁଲ ଏଲିଇଡି ହେଡଲାମ୍ପ ସହ ଡିଏଲଆର ଦିଆଯାଇଛି। EICMA ମୋଟର ଶୋ ୨୦୧୮ ମସିହାରେ Bobber 838ର କନସେପ୍ଟ ମଡେଲ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କମ୍ପାନୀ ଏହି ବାଇକକୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋରେ ଲଂଚ କରିବ। ହେଲେ କମ୍ପାନୀ ଏଯାଏଁ ବାଇକ ଲଂଚ ନେଇ କୌଣସି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା କରିନାହିଁ। Bobber 838ର ଦାମ ପାଖାପାଖି ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିବ।

   Related Posts