Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ମୋବାଇଲ୍ ଚୋରକୁ ଧରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ବଡି ବିଲ୍ଡିଂରେ ରାଉରକେଲାର ଯୁବକ ଅଶୋକ ମାଇତି ହେଲେ ବିଶ୍ବ ଚାମ୍ପିଅନ୍

31/10/2018 at 5:46 PM

ରାଉରକେଲା ୩୧|୧୦: କବେ ବି ଭାବିନଥଲେ ଫିଟ୍‌ନେସରେ କ୍ୟାରିଅର କରିବେ ।କିନ୍ତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ  ତାଙ୍କର ଏହା  ନିଶା ପାଲଟିଗଲା। ଆର୍ଥିକ ଅନଟନରେ ଗତିକରି ମଧ୍ୟ ସେ ହାର ମାନିନଥିଲେ। ଶେଷରେ ହଲେ ଓବାର୍ଲ୍ଡ ଚାମ୍ପିଅନ ।  ରାଉରକେଲାର ଯୁବକ ଅଶୋକ ମାଇତି 16 ଦେଶକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଶ ପାଇଁ ଆଣିଛନ୍ତି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ।

ଅଶୋକ ମାଇତି ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀ କଲୋନୀର ଏହି ଯୁବକ ଏବେ ଦେଶ ପାଇଁ ଗର୍ବ । ନିଜର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବାପାଇଁ ଯାଉଥିଲେ ଜିମ୍ । ଆଉ ଧୀରେ ଧୀରେ ପଢ଼ଗିଲେ ଏହାରି ପ୍ରେମରେ । ବନିଗଲା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଜିମ୍ ଯିବା ସହ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଉତ୍ତମ ଭାବରେ ଗଢ଼ିବାରେ ଲଗାତର ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥଲେ ପ୍ରୟାସ । ସେହି ପ୍ରୟାସ ଆଜି ତାଙ୍କୁ ପହଂଚାଇଛି ଶିର୍ଷରେ । ଅଶେକଙ୍କ ବାପା ମାଁ କେବେ ମଧ୍ୟ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁଅକୁ ସମର୍ଥନ କରିନାହାଁନ୍ତି । ସମର୍ଥନ ନକରିବାର କାରଣ ଯେ ଦେହକୁ କଷ୍ଟ ଦେଉଛି ପୁଅ । କୋଉ ମା ବାପା ବା ସମ୍ଭାଳିବେ ।

ଅଭାବ ଅନଟନରେ ଗତି କରୁଥବା ଅଶୋକ ମାଇତି ସବୁବଳେ ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଚିଂବା ପାଇଁ କିନ୍ତୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଆସୁଥିଲେ । ଓଡ଼ଶାରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସୁନ୍ଦର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ଭାଗ ନେଇ ଅନେକ ସମ୍ମାନର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିଲେ । ଅଶୋକ ମାଇତି ଗତ ସେପ୍ଟମ୍ବର ମାସରେ ବିହାର ପାଟନାରେ ଇଷ୍ଟଜୋନ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।  ସେଠାରେ ହିଁ ତାଙ୍କୁ  ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା ଇନ୍ଟରନେସନାଲ ମେନ ଫିଜିକ୍ ଚାମ୍ପିଆନସିପ୍ ପାଇଁ । ଯାହାକୁ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ  ଇନ୍ଟରନେସନାଲ ଫେଡ଼େରେସନ ଅଫ ବଡ଼ି ବିଲଡ଼ିଂ । ଚଳିତ ମାସ ୧୨ ତାରିଖରୁ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁମ୍ବାଇର ଅନ୍ଧେରୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗୀତା । ଅଂଶ ଗ୍ରହଣରେ  ଅଶୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧକ ସାଜିଥିଲା ଅର୍ଥ । ମାତ୍ର ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନଥିବାରୁ  ଅଶୋକ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରୁ ଓହରି ଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼।ଇଥିଲେ ରାଉରକେଲାର ଆଇନଜୀବୀ , ଓଡ଼ଶା ବଡ଼ି ବଲଡ଼ିଂ ଆଣ୍ଡ ଫିଟନେସ ଆସୋସିଏସନର ରାଜ୍ୟ ସଂପାଦକ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିଚାରକ(ସୁନ୍ଦର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା) ସତ୍ୟବ୍ରତ ଓଝା । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାରେ  ୧୬ ଦେଶକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଷଷ୍ଟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିବା ଅଶୋକ ଫାଇନାଲ ରାଉଣ୍ଡରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ପହଚିଂ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ । ବିଶ୍ବ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ  ଅଶୋକଙ୍କ  ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିବା ପରେ ସୁପର ଫାଇନାଲରେ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରୋକାଡ଼ର୍ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଆଗକୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ଅଶଂଗ୍ରହଣ କରିବାପାଇଁ  କୌଣସି ଚୟନର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିବ ନାହିଁ ।

ରାଉରକେଲାର ଯୁବକ ଅଶୋକ ମାଇତି   ବିଶ୍ବ ମଂଚରେ ଦେଶ ପାଇଁ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ।ଏହା ଦେଶପାଇଁ ଗୌରବ । ତେବେ ଆର୍ଥିକ ଅସ୍ବଚ୍ଛଳତା ଯୋଗୁଁ ଏହି ପ୍ରତିଭା ଆଗକୁ ଯେମିତି ମଉଳି ନଯାଏ ସେଥତ୍ପାଇଁ  ସରକାର  ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଯୋଗାଇଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।   

   Related Posts