Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ପ୍ରେମର ସଂକେତ, କିନ୍ତୁ ବାସ୍ନାରେ ନିଦ ହୋଇଯିବ….

1/02/2020 at 5:14 PM

ଗୋଲାପ ଫୁଲକୁ ପ୍ରେମର ପ୍ରତୀକ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଗୋଲାପ ଫୁଲ ହେଉଛି ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର। ସବୁ ଫୁଲ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଲାପ ଫୁଲର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଓ ସୁଗନ୍ଧ ଲୋକଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ଏହି ଫୁଲ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି। ଗୋଲାପ ଫୁଲ କୋମଳ ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଗୋଲାପ ଏକ ଏମିତି ଫୁଲ ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ମନଲୋଭା ହୋଇଥାଏ। କିଏ ଗୋଲାପ ଦେଇ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରେ ତ କିଏ ନିଜ ମନର ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରେ।

ରିର୍ସଚ୍ଚ ଦ୍ବାରା ଜଣା ଜଣା ପଡିଛି ଯେ, ଗୋଲାପର ସୁଗନ୍ଧ ଯୋଗୁଁ ଭଲ ନିଦ ହେବା ସହ ପଢିବାର ସ୍ପୃହା ବଢାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଗବେଷକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ପ୍ରତିଦିନ କରିବା ଉଚିତ୍‌। ଜର୍ମାନୀରେ ଅନେକ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଶୋଇବା ଓ ପଢିବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ଗୋଲାପ ବାସ୍ନାର ଧୂପକାଠି ରଖାଯାଉଥିଲା।

କିଛିଦିନ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାର ପରିଣାମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦ୍ବାରା ଜଣା ପଡିଥିଲା ଯେ, ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାଗତ ବିକାଶ ଘଟିଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ଗୋଲାପ ବାସ୍ନା ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢାଏ। ଯାହା ପାଠପଢା ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସଫଳତା ଆଣିବାରେ ସହଯୋଗ କରିବ। ଏହି ସୁଗନ୍ଧ ଦ୍ବାରା ନିଜ ହେଉନଥିବା ଲୋକମାନେ ମଦ୍ୟ ଉପକୃତ ହୋଇଥାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲ ନିଦ ହୋଇଥାଏ। ତେଣୁ ଗୋଲାପ ଫୁଲ କେବଳ ପ୍ରେମ ନୁହେଁ ବରଂ ନିଜର ବିକାଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ।

   Related Posts