Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

କରୋନା ସଙ୍କଟରେ ନୃଶଂସ ସାଜିଲେ ଘରମାଲିକ, ଭଡ଼ାଟିଆଙ୍କୁ ଲୁହାରଡ଼ରେ ପିଟିଲେ

18/05/2020 at 3:11 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୮।୦୫ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପ୍ରଭାବରୁ ଚାରିଆଡ଼େ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା । ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବେରୋଜଗାରୀ ବଢ଼ିଛି । ଏହି ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦୁର୍ବଳ କରୁଛି । ଏପରିସ୍ଥଳେ ଭଡ଼ାଟିଆଙ୍କ ପ୍ରତି କଠୋର ମନୋଭାବ ନ ଦେଖାଇବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ରାଜଧାନୀର ଜଣେ ଘର ମାଲିକଙ୍କ ଦୌରାତ୍ମ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସାମାନ୍ୟ ବିଜୁଳି ବିଲ୍‌ ନ ଦେବା ଯୋଗୁ ଭଡ଼ାଟିଆଙ୍କୁ ଲୁହା ରଡରେ ପିଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଭଡାଟିଆ ତଥା କେ. ଲିଙ୍ଗରାଜ କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନା ପୋଲିସର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କେ. ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ସେ ଜଣେ ଟାଟା ଏସି ଡ୍ରାଇଭର । ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ କେ ମୌସୁମୀଙ୍କ ସହ ସେ ଗଙ୍ଗନଗର ଛକ ବନଦୁର୍ଗା ମନ୍ଦିର ଗଳିରେ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ଭଡାସୂତ୍ରରେ ରହୁଛନ୍ତି । ମାସକୁ ଭଡ଼ା ବାବଦରେ ସେ ସାଢ଼େ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଘରମାଲିକଙ୍କ ନିକଟରେ ପୈଠ କରନ୍ତି । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ରୋଜଗାର ନ ଥିବାରୁ ସେ ଦୁଇମାସର ଘରଭଡ଼ା ଦେଇନଥିଲେ । ଘର ମାଲିକ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଘରଭଡ଼ା ମାଗୁଥିଲେ । ଶେଷରେ ଲିଙ୍ଗରାଜ ଭଡ଼ା ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ଼ କରି କିଛି ଦିନ ତଳେ ଘରମାଲିକଙ୍କୁ ଧରାଇଥିଲେ । ଆଉ ବକେୟା ବିଜୁଳି ବିଲ୍‌ ପାଇଁ କିଛି ଦିନ ଅଧିକ ସମୟ ମାଗିଥିଲେ । ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ସ୍ଥିତି ବୁଝିବା ବଦଳରେ ଘରମାଲିକଙ୍କ ପୁଅ ତାଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଳଜ କରିଥିଲେ । କେ. ଲିଙ୍ଗରାଜ କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ କିଛି ଉତ୍ତର ଦେଇ ଚୁପ୍‌ ରହିଥିଲେ ।  

ଆଜି ଉକ୍ତ ବିଜୁଳି ବିଲ୍‌ ମାଗିବାକୁ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ସହ ଘରମାଲିକ ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥିଲା । ଘର ମାଲିକଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ଏକ ଲୁହା ରଡ୍‌ ଯୋଗେ ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଓ ହାତକୁ ପିଟିଥିଲେ । ଏମିତିକି ତାଙ୍କ ଘର ତାଲା ପକାଇ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ତଡି ଦେଇଥିଲେ । ଆଖପାଖ ଲୋକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଜମା ହେବାରୁ ଘରମାଲିକ ଓ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପଳାଇଥିଲେ ।  

କେ ଲିଙ୍ଗରାଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଚିକିତ୍ସା ହୋଇ ଫେରିବା ପରେ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ପରେ ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କ ଘର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ରହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି । ଘରମାଲିକଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍‌ କରି ଛାଡି ଦେଇଛି । ତେବେ ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସତ୍ତେ୍ୱ ପୁଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ନେବା ଚକିତ କରିଛି । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଘରମାଲିକ ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି, କେ. ଲିଙ୍ଗରାଜ ବର୍ଷେ ଧରି ମାଗଣାରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଟଙ୍କା ମାଗିବାରୁ ଧମକ ଚମକ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏନେଇ ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁ ।

   Related Posts