Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଭଉଣୀକୁ ବାହାଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଛୁଟି ନ ମିଳିବାରୁ ବାହାଘର ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଓଢଣୀରେ ଫାସି ଲଗାଇ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

14/06/2019 at 1:02 PM

ରୋହତକ ୧୪/୬ : ହରିୟାଣା ରୋହତକର ପିଜିଆଇ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଓଁକାର ଗତକାଲି ରାତିରେ ଫାସି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଘଟଣା ରାତି ୧୦ଟାରେ ଘଟିଥିଲା । ମୃତକ ହେଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବରିଦାବାଦରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ । ସେ ପିଜିଆଇର ପେଡି଼ଆଟ୍ରିକ ବିଭାଗରେ ପିଜି ତୃତୀୟ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର ଥିଲେ । ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପରେ ହଷ୍ଟେଲରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି । ଡାକ୍ତରମାନେ କାମ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ପେଡି଼ଆଟ୍ରିକ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତର ଗୀତା ଗଠବାଲଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଅନ୍ୟ ଡାକ୍ତରମାନେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି । ସୂଚନାପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଂଚି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଛି । ସିନିୟର ଏବଂ ଜୁନିୟର ଡାକ୍ତରମାନେ ପେଡି଼ଆଟ୍ରିକ ବିଭାଗ ଏଚଓଡି ଡାକ୍ତର ଗୀତା ଗଠବାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଓଁକାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ବାହାଘରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଛୁଟି ଦେଇନଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆଜି ଓଁକାରଙ୍କ ଭଉଣୀର ବାହାଘର । ଓଁକାରଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ନିଜ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ବାହାଘର ଯୋଡ଼ ମଧ୍ୟ ଆଣିଥିଲେ । ସେହି ଯୋଡ଼ରେ ଫାସି ଲଗାଇ ଓଁକାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରମାନେ ଓଁକାରଙ୍କ ଶବ ମଧ୍ୟ ହଷ୍ଟେଲ ବାହାରକୁ ନେବାକୁ ଦେଲେନାହିଁ । ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ନ ହୋଇଛି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶବ ଉଠାଯିବା ନାହିଁ ବୋଲି ସହଯୋଗୀ ଡାକ୍ତରମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ଡାକ୍ତର ଓଁକାର ଛାତ୍ରବାସର ପ୍ରଥମ ମହଲାରେ ରହୁଥିଲେ । ସହଯୋଗୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କ କବିନୁଯାୟୀ, ସେ ଗତରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୯ଟା ବେଳେ ନିଜ ରୁମକୁ ଫେରିଲେ । ଏହାପରେ ରାତି ୧୦ଟାରେ ତାଙ୍କ ରୁମମେଟ ଯେତେବେଳେ ରୁମ କବାଟ ଖୋଲିଲେ ଓଁକାରଙ୍କ ଶବ ଝୁଲୁଥିବାର ଦେଖିଲେ ।

ଓଁକାରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସୂଚନା ପାଇ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତର ହଂଗାମା କରିଥିଲେ । ବିଭାଗର ଏଚଓଡି ଗୀତା ଗଠବାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରତାଡନା ଅଭିଯୋଗ କରି ଶବ ଉଠାଇବାକୁ ଦେଲେନାହିଁ ସହଯୋଗୀ ଡାକ୍ତର । ପିଜିଆଇ ପ୍ରବନ୍ଧନର ଅନେକ ଅଧିକାରୀ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରି ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଡାକ୍ତର ଗୀତା ଗଠବାଲଙ୍କ ବାସଭବନ ଆଗରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ହଂଗାମା କରିବାରୁ ଗୀତା ବାହାରକୁ ଆସି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ମାନିବାକୁ ନାରାଜ ଥିଲେ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ।

   Related Posts