Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଗୁରମିତ୍ ରାମ ରହିମ ସଯା କାଟୁଥିବା ଜେଲରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଢିଲା : ଜେଲ କୋଠରୀରୁ ଜବତ ହେଲା ଏହି ଜିନିଷ

9/06/2019 at 3:48 PM

ରୋହତକ ୯/୬ : ଡେରା ସଚ୍ଚା ସଉଦା ମୁଖ୍ୟ ଗୁରମିତ ରାମ ରହିମ ସିଂହ ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବାବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ବଡ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି । ରାମ ରହିମ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୨୦ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ସଯା କାଟୁଛି ।  ରାମ ରହିମର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଢିଲା ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସୁନରୀୟ ଜେଲର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଢିଲା ଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ରାମ ରହିମ ରହୁଥିବା ଜେଲ କୋଠରୀରେ ଏକ ପ୍ୟାକେଟରୁ ୬ଟି ମୋବାଇଲ ଜବତ ହୋଇଛି । ଜେଲ କୋଠରୀ ଭିତରୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଜବତ ହେବା ପଛରେ ଜେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।

ପୋଲିସ କହିବାନୁଯାୟୀ, ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବାହାରୁ ଭିତରକୁ ଫୋପଡ଼ା ଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ବାହାରୁ କୌଣସି ଜିନିଷ ଜେଲ କୋଠରୀ ଭିତରକୁ ଆସିବା ଭଳି ଜାଗା ହିଁ ନାହିଁ । ଏପରିକି ମୋବାଇଲ ମଧ୍ୟ ଆସିବା ପାଇଁ କୌଣସି ରାସ୍ତା ନାହିଁ । 

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗୁରୁବାର ଦିନ ପାଖାପାଖି ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ସମୟରେ ସୁନରୀୟ ଜେଲର ୧ ନମ୍ବର କୋଠରୀ ଖୋଲା ଯିବାରଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ ୱାଡେନ ଅଜିତ ସିଂହ କୋଠରୀ ବାହାର ଜାଗା ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ୧ ନମ୍ବର ଓ ୨ ନମ୍ବର କୋଠରୀ ବାହାରେ ତାଙ୍କୁ ୨ଟି ଫ୍ରୁଟି ପ୍ୟାକେଟ ମିଳିଥିଲା । ଦୁଇଟି ପ୍ୟାକେଟ ଟେପରେ ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଥିଲା ।   

ପ୍ୟାକେଟ ଉଠାଇବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଏହା ସାମାନ୍ୟ ଓଜନ ଠାରୁ ଅଧିକ ଓଜନିଆ ଜଣାପଡିଲା । ଯାହାଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା । ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ସେ କୋଠରୀ ଇନଚାର୍ଜ କୃଷ୍ଣ କୁମାର ଏବଂ ଉପ ସହାୟକ ଅଧିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଅଧିକାରୀ ଦୁଇଟି ଫ୍ରୁଟି ପ୍ୟାକେଟ ଖୋଲିବାରୁ ଦୁଇଟି ପାକେଟରୁ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ମୋବାଇଲ ବାହାରିଥିଲା । ଜେଲ କର୍ମଚାରୀ ଧର୍ମବୀର ସିଂଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ଶିବାଜୀ ନଗର ଥାନା ପୋଲିସ ଅଜଣା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । 

   Related Posts