Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିଶାଖାପଟ୍ଟନମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଭଲ ଆରମ୍ଭ : ରୋହିତ କଲେ ଶତକ

2/10/2019 at 5:36 PM

ବିଶାଖାପଟ୍ଟନମ ୨|୧୦; ଭାରତ –ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗାନ୍ଧି ମାଣ୍ଡେଲା ଫ୍ରିଡମ ଟ୍ରଫି ସିରଜର ବିଶାଖାପଟ୍ଟନମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଭଲ ଆରମ୍ଭ । ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଆଧିପତ୍ୟ। ଟେଷ୍ଟରେ ଓପନର ଭାବେ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜମାଇଛନ୍ତି ଶତକ। ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଏହା ଥିଲା ରୋହିତଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ଶତକ। ଓପନର ଭାବେ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ରୋହିତ ବନିଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଥ ଭାରତୀୟ।

ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିଶାଖାପଟ୍ଟନମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଭଲ ଆରମ୍ଭ। ଚା ପାନ ବିରତି ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ କୌଣସି ୱିକଟେ ନ ହରାଇ କରିଛି ୨୦୨ ରନ୍ । ରୋହିତ ୧୧୫ ରନ୍ ଓ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ୮୪ ରନ କରି କ୍ରିଜରେ ଅପରାଜିତ ରହିଛନ୍ତି। ତେବେ ମ୍ୟାଚରେ ବର୍ଷା ସାଜିଛି ବାଧକ। ଖରାପ ଆଲୁଅ  ଓ ମେଘାଚ୍ଛନ ଆକାଶ ପାଇଁ  ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଫିଲ୍ଡ ଅମ୍ପାୟାର ନେଇଥିଲେ  ଟି ବ୍ରେକ୍ ।

ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦୁଇଟି ଅଧିବେଶନରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନମାନଙ୍କ ଆଧିପତ୍ୟ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବିଶେଷକରି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଓପନର ଭାବେ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ହିଟମ୍ୟାନ ରୋହିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭରସା ଜିତିଛନ୍ତି।

ଟେଷ୍ଟ ଫର୍ମାଟରେ ଓପନରଭାବେ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିବା  ରୋହିତ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଶତକ ଜମାଇ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ନିର୍ଣ୍ଣୟକୁ ସଠିକ୍ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ୧୫୨ଟି ବଲ ଖେଳି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଏହା ଥିଲା ରୋହିତଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ଶତକ। ଓପନର ଭାବେ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ରୋହିତ ବନିଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଥ ଭାରତୀୟ। ପୂର୍ବରୁ ଓପନରଭାବେ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଶିଖର ଧାୱନ, ଲୋକେଶ ରାହଲ, ପୃଥ୍ବୀ ଶ।

୨୪ଟି ଇନିଂସ ପରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଓପନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶତକୀୟ ପାଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ  ଶିଖର ଧାୱନ-ମୁରଲି ବିଜୟ ଶତକୀୟ ପାଳି ଖେଳିଥିଲେ।ଆଜି ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି। ୨୦୧୩ ପରଠାରୁ କୌଣସି ଘରୋଇ ସିରିଜ ହାରିନି ଭାରତ।ତେଣୁ ଏହି ଧାରା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ ଅଧିନାୟକ କୋହଲି।

   Related Posts