Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓପନର୍‌ ଭାବେ କରିବେ ଏହି ନୂତନ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ !

26/01/2020 at 12:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୦୧: ଭାରତୀୟ ଓପନର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ରବିବାର ଦିନ ଏକ ନୂତନ ରେକର୍ଡ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଅକଲାଣ୍ଡରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସିରିରଜର ୨ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏହି ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ କରିବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ୫ଟିକିଆ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍‌ର  ଭାରତ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୬ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଜିତି ସିରିଜରେ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବା ହିଟ୍‌ ମ୍ୟାନ୍ ୨ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୫୬ରନ୍‌ କରିବେ , ତେବେ ସେ ବିଶ୍ବରେ ୪ର୍ଥ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ଏକ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିବେ । ଯଦି ହିଟ୍‌ମ୍ୟାନ୍‌ ଏହି ମ୍ୟଚ୍‌ରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ୫୬ରନ୍‌ କରୁଛନ୍ତି , ତେବେ ସେ ୪ର୍ଥ ଭାରତୀୟ ଓପନର ଭାବେ ୧୦ହଜାର ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବାର ରେକର୍ଡ କରିପାରିବେ । ରୋହିତଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ  କେବଳ ୩ଜଣ ଭାରତୀୟ ଏହି ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ୧୦ହଜାର ବା ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ୩ ଭାରତୀୟ ଓପନର ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ୧୨୨୫୮, ସଚ୍ଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ୧୫୩୧୦,  ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହଓ୍ବାଗ ୧୬୧୧୯ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଦେଖିବାକୁ ରହିଲା ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ହିଟ୍‌ମ୍ୟାନ୍‌ ଏହି ରେକର୍ଡ କରୁଛନ୍ତି । ନା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଂଶସକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଉ କିଛି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୩୬୧ ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ୧୩୮୯୬ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୯ଟି ଶତକ ଓ ୭୨ ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି । ରୋହିତ ୨୧୯ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓପନିଂ କରି ମୋଟ ୯୯୪୪ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ହିଟ୍‌ମ୍ୟାନ୍‌ ବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୦୫ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୨୬୪୦ ରନ କରିବା ସହ ୪ଶତକ, ୧୯ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts