Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ପୁଲ୍ ସଟ୍ ଖେଳିବାରେ ମାହିର ରୋହିତ, ଏହି ସଟରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଛକା

24/03/2020 at 8:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪ ୦୩: ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟରଙ୍କର କୌଣସି ନା କୌଣସି ଫେଭରେଟ୍ ସଟ୍ ରହିଥାଏ । ଯେଉଁ ଖେଳାଳି ଅନେକ ପ୍ରକାର ସଟ୍ ଖେଳି ପାରନ୍ତି ସେ ସମସ୍ତ ପିଚରେ ଭଲ ରନ କରିଥାନ୍ତି । ଏପରି ଅନେକ କ୍ରିକେଟର ରହିଛନ୍ତି ଯାହାଙ୍କ ନିଜର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଟ୍ ରହିଛି । ଅନେକ ଖେଳାଳି କଟ୍‌, ଲେଟ୍ କଟ୍‌, ସ୍କୋୟାର କଟ୍‌, ଡ୍ରାଇଭ୍‌, ପୁଲ୍ ସଟ୍ ଆଦି ଲଗାଇଥାନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଓପନର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ପସନ୍ଦଯୋଗ୍ୟ ସଟ୍ ହେଉଛି ପୁଲ୍ ସଟ୍ । ସେ କୌଣସି ବଲରେ ପୁଲ୍ ସଟ୍ ଖେଳିପାରନ୍ତି । ୨୦୧୫ ପରେ ରୋହିତ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଛକା ପୁଲ୍ ସଟରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ସେ ୨୦୧୫ରୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଦିନିକିଆରେ ୧୧୬ଟି ଛକା ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସେ ୨୦୧୫ରୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପୁଲ୍ ସଟରେ ଛକା ଲଗାଇବାର ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଟି୨୦ ଅଧିନାୟକ ଇଆନ ମୋର୍ଗାନ୍ ମଧ୍ୟ ପୁଲ୍ ସଟ୍ ଲଗାଇବାରେ ମାହିର । ସେ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପରେ ଅଧିକ ପୁଲ୍ ସଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ସଟରେ ସେ ୪୭ଟି ଛକା ଲଗାଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।
ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଇଭେନ୍ ଲୁଇସ୍ ୨୦୧୫ ପରେ ପୁଲ୍ ସଟରେ ୪୨ଟି ଛକା ଲଗାଇ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଏବି ଡିଭଲର୍ସ୍ ପଡିଆର ସବୁ ଦିଗରେ ସଟ୍ ଖେଳିଥାନ୍ତି । ସେ ଅନେକ ଅସମ୍ଭବ ଲାଗିବା ପରି ସଟ୍ ଖେଳିଥାନ୍ତି । ସେ ପୁଲ୍ ସଟ୍ ଖେଳି ୪୧ଟି ଛକା ଲଗାଇବା ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts