Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାନିଲେନି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସିଲ୍ ହେଲା ଦୋକାନ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ଧର୍ମଗଡ ବଣିକ ସଂଘର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ ସହର
  • ||
  • କଟକ : ସ୍ବରେଜ ମ୍ୟାନ୍‌ହୋଲ୍‌ରେ ଶ୍ବାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||

ବିଶ୍ବକପରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ରନ କରି ମଧ୍ୟ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଲାନି, କେନ୍ ଓ୍ବିଲିୟମସନଙ୍କୁ କାହିଁକି ମିଳିଲା ଆୱାର୍ଡ ଜାଣନ୍ତୁ…

17/07/2019 at 12:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ୧୭|୭:  ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ କ୍ରିକେଟ ଜଗତରେ ଇତିହାସ ରଚିଲା। ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟ  ଟିମ ପଡ଼ିଆ ଭିତରେ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭର ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟ ଟିମ ୨୪୧ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଆଇସିସି ନିୟମନୁଯାୟୀ ସୁପର ଓଭର ମ୍ୟାଚ ଖଳା ଯାଇଥିଲା। ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଉଭୟ ଟିମ ଏହି ସୁପର ଓଭର ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ବରାବର୍ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

 ବାଉଣ୍ଡ୍ରି ନିୟମ ଆଧାରରେ ଆଇସିସି ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମକୁ ବିଶ୍ବକପ ବିଜେତା ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ବିଶ୍ବକପ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର​‌ କେନ୍ ଓ୍ବିଲିୟମସନଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମା , ମିଚେଲ ସ୍ଟାର୍କ ଓ ଶକିବ ଅଲ ହସନ ଭଳି ଖେଳାଳୀ ଏହି ରେସ୍ ରେ ରହିଥିବା ବେଳେ କେନ୍ ଓ୍ବିଲିୟମସନଙ୍କୁ କାହିଁକି ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କରାଗଲା ଜାଣନ୍ତୁ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମର ଓ୍ବିଲିୟମସନ ଏମିତି ଜଣେ ଖେଳାଳୀ  ଯିଏ ଟିମ ପାଇଁ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ  ଖେଳିଛନ୍ତି।ଏହା ସହ ବିଶ୍ବକପ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ଟିମକୁ ନେବାର​‌ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।ବିଶ୍ବକପରେ ୯ ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ଓ୍ବିଲିୟମସନ ୫୭୮ ରନ ସଂଗ୍ର୍ରହ କରିଥିଲେ।ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଟି ଶତକ  ଓ ୨ ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସାମିଲ ଅଛି।

 ୨୦୧୯ ବିଶ୍ବକପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୬୪୮ ରନ , ଶକିବ ୬୦୬ ରନ  ଓ ଓ୍ବାର୍ନର ୫୪୭ ରନ କରିଥିଲେ।ଏହି ସତ୍ତ୍ବେ ଓ୍ବଲିୟମସନଙ୍କ ଦୃଢ଼ ନେତତ୍ବ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ  ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆଇସିସି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା।

   Related Posts