Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||
  • ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||

ବିଶ୍ୱକପରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ହେଉଛନ୍ତି…

8/07/2019 at 4:59 PM

ବିଶ୍ୱକପର ୪୪ତମ ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ.ରାହୁଲ ଶତକ କରିଥିଲେ । ରୋହିତ ଶର୍ମା ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ୫ଟି ଶତକ କରି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କରି ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ହିଟ ମ୍ୟାନ ଭାବେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଜ କ୍ୟାରିଅରର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳୁଛନ୍ତି । ହିଟ ମ୍ୟାନଙ୍କ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଖାସ୍ ରେକର୍ଡ ରହିଛି । ସେ ବିଶ୍ୱକପରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି । ସେ ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ୫ ଥର ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ପାଇଛନ୍ତି ।

ବିଶ୍ୱକପରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିବା ରେକର୍ଡ ଭାରତର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କର ଥିଲା । ସଚିନ ୪୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ୍ ୯ ଥର ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିଲେ ।

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମହାନ ବୋଲର ଗ୍ଲେନ ମେକ୍ଗ୍ରାଥ । ସେ ନିଜ ବିଶ୍ୱକପ କ୍ୟାରିଅରରେ ୬ଥର ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମୋଟ ୫ଥର ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ଜିତି ବିବିୟାନ ରିଚାର୍ଡ, ଗ୍ରାହମ ଗୁଚ୍, ସନଥ୍ ଜୟସୁର୍ୟା, ମାର୍କ ୱା.ଲାନ୍ସ କ୍ଲୁଜନର, ଏବି ଡିବିଲିଅର୍ସଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ରାକର୍ଡ ମାତ୍ର ୧୬ଟି ମ୍ୟାଚ ଏବଂ ନିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱକପରେ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏବେ ଆହୁରି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ଅଛି । ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସେ ଏହି ବରିଷ୍ଠ ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ସଚିନଙ୍କ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଏହାଛଡା ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଓ ୟୁବରାଜ ସିଂହଙ୍କ ନାଁରେ ମଧ୍ୟ ୪ଟି ଲେଖାଏଁ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ରହିଛି ।

ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶିଖର ଧୱନ ଏବଂ କପିଲ ଦେବଙ୍କ ନାଁରେ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ମ୍ୟାନ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍ ଟ୍ରଫି ରହିଛି ।

   Related Posts