Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

୫୦୨ ରନ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଥମ ପାଳି ଘୋଷଣା : ଶତକକୁ ଦ୍ବିଶତକରେ ପରିଣତ କଲେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, ୧୭୬ରେ ଅଟକିଗଲେ ରୋହିତ

3/10/2019 at 6:31 PM

ବିଶାଖପାଟଣା ୩|୧୦: ବିଶାଖପାଟଣା ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ପାଳି ଘୋଷଣା । ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୫୦୨ ରନ୍ କରିଥିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମ ପାଳି ଘୋଷଣା କରିଛି । ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଶତକକୁ ଦ୍ବିଶତକରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ । ମୟଙ୍କ ୨୧୫ ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୭୬ ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା । ଉଭୟ  ଭାରତ ପାଇଁ ୩୧୭ ରନ୍ର ଓପନିଂ ପାର୍ଟନର ସିପ୍ କରି ରେକ୍ରଡ କରିଛନ୍ତି । ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ ଖେଳ ଶେଷ ବେଳକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆପ୍ରିକା ।

କେବଳ ରୋହିତ ନୁହେଁ ମୟଙ୍କ ବି ଚମକିଲେ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୋଧରେ ଶାନଦାର ଜବରଦସ୍ତ ଦ୍ବିଶତକ ମାରିଲେ ମୟଙ୍କ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୋଧରେ ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରର ପ୍ରଥମ ଶତକକୁ ଦ୍ବିଶତକରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି ଓପନର ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଗତକାଲିର ୨୦୨ ରନରୁ ଆଜି ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ ୮୪ ରନରୁ ତାଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ୨୦୪ ବଲରେ କ୍ୟାରିଅରର ପ୍ରଥମ ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ରୋହିତ – ମୟଙ୍କ କାଲିଭଳି ଦକ୍ଷିଣ ଅଫ୍ରିକା ବୋଲରଙ୍କୁ ଖାତିର ନକରି ସ୍କୋରକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇ ଚାଲିଥିଲେ ।

୭୯.୫ ଓଭରରେ ଭାରତର ଏହି ଓପନିଂ ପେୟାର ୩୦୦ ରନ୍ କରିଥିଲା । ସେତେବେଳକୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୫୦ ରନ୍ କରିସାରିଥିଲେ । ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ବିଶତକ ଆଡକୁ ଅଗ୍ରସର ହେଉଥିଲେ ବି ୧୭୬ ରନରେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । ସେ ମହାରାଜଙ୍କ ବଲରେ ଡିକକଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଷ୍ଟମ୍ପିଂ ହୋଇ ପାଭିଲିଅନ୍ ଫେରିଥିଲେ ।

ମୟଙ୍କଙ୍କ ସହ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଚେତେଶ୍ବର ପୂଜାରା ବେଶି ସମୟ କ୍ରିଚର୍ ଅଟକି ପାରିନଥିଲେ । ଫିଲାଣ୍ଡରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ବୋଲଡ୍ ହୋଇଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନ୍ କୋହଲି ମୟଙ୍କଙ୍କ ସହ ଯୋଗଦେଇ ସ୍କୋରକୁ ଦ୍ରୁତଗତରି ଆଗକୁ ବଢାଇ ଚାଲିଥିଲେ ବି ମୟଙ୍କଙ୍କ ସହ ବେଶି ସମୟ ସାଥ୍ ଦେଇପାରିନଥିଲେ । ଭାରତର ସ୍କୋର ୩୭୭ ବେଳେ କୋହଲି ୪୦ ବଲରେ ୨୦ ରନ୍ କରି ପାଭିଲିଅନ୍ ଫେରିଥିଲେ ।

ଭାରତ ନିୟମିତ ୱିକେଟ୍ ହରାଉଥିଲେ ବି ସ୍କୋରକୁ ବଢାଇ ଚାଲିଥିଲା । ହେଲେ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ୩୫୮ ବଲରେ କ୍ୟାରିଅରର ପ୍ରଥମ ଶତକକୁ ଦ୍ବିଶତକରେ କନଭର୍ଟ କରିଦେଇଥିଲେ  ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ । ଭାରତ ମୋଟ୍ ୧୩୬ ଓଭରରେ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୫୦୨ ରନ୍ କରିଥିବା ବେଳେ  ପାଳି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଜାଡେଜା ଅପରାଜିତ ୩୦ ଓ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହା ୨୧  ଓ ରାହାଣେ ୧୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

ନିଜର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଶତକକୁ ଦ୍ବିଶତକରେ ପରିଣତ କରିବାରେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ ବିଶ୍ବର ଚତୁର୍ଥ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଓ ମୟଙ୍କ ଯୋଡି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଓ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ୍ଙ୍କ ୧୧ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ ବ୍ରେକ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତ ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୋଧରେ ଉଭୟ ୩୧୭ ରନର ଓପନିଂ ପାର୍ଟନର ସିପ୍ ଛିଡା କରାଇଛନ୍ତି ।୨୦୦୮ ଚେନ୍ନାଇ ଟେଷ୍ଟରେ ସେହୱାଗ୍ ଓ ଦ୍ରାବିଡ ୨୬୮ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts