Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ୱାର୍ଲଡ ରେକର୍ଡ : ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପ୍‌ରେ ୪ଟି ଶତକ ମାରି ନୂଆ ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଏହି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍

3/07/2019 at 9:49 AM

ବର୍ମିଂହାମ୍ ୩|୭:  ରୋହିତ୍ ଶର୍ମାଙ୍କ ୱାର୍ଲଡ୍ ରେକର୍ଡ଼ । ଗୋଟିଏ ବିଶ୍ବକପ୍‌ରେ ଚାରି ଚାରିଟି ଶତକ ମାରି ନୂଆ ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଏହି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍‌ସ୍‌ମ୍ୟାନ୍ । ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେଞ୍ଚୁରି ମାରିବା ପରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ଭାବେ ରୋହିତ ଏହି ରେକର୍ଡ଼ର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ୍ କୁମାର ସାଙ୍ଗାକାରାଙ୍କ ସମକକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ୧୪୪ବଲ୍‌ରେ ୧୨୨ ରନ୍ ନଟ୍ ଆଉଟ୍ ।  ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ୧୧୩ ବଲ୍‌ରେ ୧୪୦ ରନ୍ । ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୧୦୯ ବଲ୍‌ରେ ୧୦୨ ରନ୍‌ର ପାରି । ଆଉ ଏବେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ୯୨ ବଲ୍‌ରେ ସାନଦାର୍ ୧୦୪ ରନ୍ । ଗୋଟିଏ ବିଶ୍ବକପ୍‌ରେ ଚାରି ଚାରିଟି ସେଞ୍ଚୁରି ମାରି ନୂଆ ଇତିହାସ ରଚିଛନ୍ତି ରୋହିତ ଶର୍ମା । ଏହି କୀର୍ତ୍ତିମାନ୍ ରଚିବାରେ ରୋହିତ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ।

ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୫ ବିଶ୍ବକପ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କୁମାର ସାଙ୍ଗାକାର ୪ଟି ଶତକ ହାସଲ କରି ରେକର୍ଡ଼ କରିଥିଲେ । ଏବେ ଦ୍ବିତୀୟ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳୀ ଭାବେ ଏହି ରେକର୍ଡ଼ ନିଜ ନାଁରେ କରିଛନ୍ତି ହିଟ୍ ମ୍ୟାନ୍ । ସେହିଭଳି ଗୋଟିଏ ଓ୍ବାର୍ଲକପ୍‌ରେ ୫୦୦ ରନ୍ ମାର୍କକୁ ବି କ୍ରସ୍ କରିଛନ୍ତି ରୋହିତ୍ ଶର୍ମା । 

ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ଭାବେ ରୋହିତ ଏହି ରେକର୍ଡ଼ର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ୧୯୯୬ ଓ୍ବାର୍ଲକପ୍‌ରେ ୫୨୩ରନ୍ ଏବଂ ୨୦୦୩ ଓ୍ବାର୍ଲଡ୍ କପ୍‌ରେ ୬୭୩ ରନ୍ କରିଥିଲେ ସଚିନ । ତେବେ ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଡେଭିଡ୍ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ରୋହିତ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ତାଲିକାରେ ଟପ୍‌ରେ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts