Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ କୋର୍ଟ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ବାର: ଓକିଲ ବେଶରେ ଆସିଥିଲେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ, ଫୁଟିଲା ୪୦ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି, ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ସହ ୩ ମୃତ

24/09/2021 at 6:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୯: ଦିଲ୍ଲୀ ରୋହିଣୀ କୋର୍ଟ ପାଲଟିଲା ରଣକ୍ଷେତ୍ର। ଜୋରଦାର ଫାୟାରିଂ ଥରାଇ ଦେଲା ସମସ୍ତଙ୍କ ଛାତି। ଓକିଲଙ୍କ ବେଶରେ କୋର୍ଟରେ ପଶି ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ କଲେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ। ଏଥିରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ରୋହିଣୀ କୋର୍ଟକୁ ହାଜର ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିବା ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଓରଫ ଗୋଗିକୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି।

ଗୋଗି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅପରାଧୀ କୋର୍ଟ ଭିତରକୁ ଓକିଲ ପୋଷାକରେ ପଶିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ଏହି ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି। ତିହାର ଜେଲ୍‌ରେ ବନ୍ଦୀ ଥିବା ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଓରଫ ଗୋଗିକୁ ଶୁକ୍ରବାର ରୋହିଣୀ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଗୋଗି ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ କୁଖ୍ୟାତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଥିଲା । ଦ୍ବିପ୍ରହର​‌ରେ କୋର୍ଟ ନମ୍ବର ୨୦୬ ବାହାରେ ଗୋଗି ଉପରେ ଗୁଳିମାଡ଼ ହୋଇଥିଲା।

ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀର ତାଜପୁରିଆ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଅପରାଧୀମାନେ ଓକିଲ ବେଶରେ ଆସି ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ଜଣ ଆସିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ରାହୁଲ ରହିଛି । ଯାହା ଉପରେ ପୂର୍ବରୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା।  ଓକିଲ ବେଶରେ ଆସିଥିବା ବଦମାସଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଫାୟାରିଂ କରିଥିଲା।

ଏଥିରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ମହିଳା ଓକିଲ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପାଖାପାଖି ୩୫-୪୦ ଗୁଳିମାଡ଼ ହୋଇଛି। ତେବେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଗୋଗିକୁ ୨୦୨୦ରେ ଗୁରୁଗ୍ରାମରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ସେବେଠୁ ସେ ତିହାର ଜେଲ୍‌ରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିଥିଲା ।

   Related Posts