Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

କାବୁଲରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ରକେଟ୍ ମାଡ଼ : ୫ ମୃତ, ୧୦ ଆହତ

21/11/2020 at 11:35 AM

କାବୁଲ ୨୧।୧୧: ଆଫଗାନିସ୍ତାରେ ଥମିବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ ହିଂସା । ପୁଣି ଥରେ ଜୋରାଦାର ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଥରିଲା କାବୁଲ । କେଉଁଠି କେତେ ବେଳେ ହିଂସା ହେଉଛି, ତ ଆଉ କେଉଁଠି ରେକଟ ମାଡ଼଼ରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଛି । ଏପିରିକି ହିଂସାରେ ଅନେକ ସୈନ୍ୟ ନିହତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣ ମଧ୍ୟ ଯାଉଛି । ଯାହାକି ଆଫାଗାନିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ  ଏକ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲିଟିଛି । ଏସବୁ ଭିତରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର କାବୁଲ ସହରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ରକେଟ ମାଡ଼ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୫ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆଗକୁ ମୃତାହତ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ନେଇ ଅନୁମାନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନିବାର ଦିନ କାବୁଲ ସହରରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ରକେଟ ମାଡ଼ କରାଯାଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରକେଟ ମାଡ କରାଯିବା ଦ୍ୱାରା ୫ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତର ରହିଛି । ସମସ୍ତ ମୃତାହତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ନିକଟସ୍ଥ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏହି ରକେଟ ମାଡ଼ କିଏ କରିଛି ଏବଂ କିପରି ଏହି ବ୍ୟସ୍ତବହୂଳ ସହରରେ ହେଲା । ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସରକାର ଏହି ରକେଟ ମାଡ଼  ହୋଇଥିବା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

TOLOnews

ତେବେ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ,  କାବୂଲ ସହରରେ ହୋଇଥିବା ରକେଟ ମାଡ଼ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକ ଗ୍ରୀନ ଜୋନ୍‌ରେ ଅନ୍ତର୍ଭକ୍ତ ରହିଛି । ଯେଉଁଠାରେ ଅନେକ ଦେଶର ଦୂତାବାସ ରହିଛି । ଏହା ଦୂତାବାସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଥିଲା । ନା ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଥିଲା । ତାହାର ତଦନ୍ତ ହେଲେ, ପ୍ରକୃତ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ । ସେହିପରି ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କାବୁଲରେ ଅନେକ ଥରେ ହିଂସା ନିଆଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣ ଯାଇଛି ।

   Related Posts