Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଇରାକରେ ପୁଣି ରକେଟ୍ ମାଡ, ଟାର୍ଗେଟରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ !

16/02/2020 at 8:29 AM

ବାଗଦାଦ ୧୬।୦୨: ଟାର୍ଗେଟରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ । ଇରାକ ରାଜଧାନୀ ବାଗଦାଦ୍‌ ନିକଟରେ ଥିବା ଆମେରିକା ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ପୁଣି ରକେଟ୍ ମାଡ ହୋଇଛି । ତେବେ ରକେଟ ମାଡରେ କୌଣସି ମୃତାହାତର ସୂଚନାନାହିଁ । ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାପକ ସୈନ୍ୟ ମୃତୟନ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ରକେଟ ମାଡା ହୋଇଛି । ବାଗଦାଦରେ ଥିବା ଗ୍ରୀନ ଜୋନ୍‌ରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ତେବେ ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଦୂତାବାସ ରହିଛି । ତେବେ ୨୦୧୯ରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୯ଥର ଗ୍ରୀନ ଜୋନରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇସାରିଛି ।

ଜାନୁଆରୀ ୩ରୁ ଇରାନ କମାଣ୍ଡର କାସିମ୍‌ ସୁଲେମାନୀଙ୍କୁ ଆମେରିକା ଡ୍ରୋନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ କରିଥିଲା । ସେବେଠାରୁ ଦୁଇ ଦେଶ ଆମେରିକା-ଇରାନ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଲାଗିରହିଛି । ନିଜ ସୁପ୍ରିମ କମାଣ୍ଡରଙ୍କୁ ନିହତ କରିବାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବ ବୋଲି ଇରାନ ଆମେରିକାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା । ଇରାନ  ଯଦି ଆକ୍ରମଣ କରେ ତେବେ ଏହାର ଦୃଢ ଯବାବ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଆମେରିକା ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଇରାନ ସେନା ଇରାକ ସ୍ଥିତ ଆମେରିକା ସେନା ସେନା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଇରାନର ଆକ୍ରମଣରେ ୩୪ଜଣରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି ଆମେରିକା ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲା । ତେବେ କିଛି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଆମେରିକା ଦୂତାବାସରେ ରକେଟ ମାଡ ହୋଇଛି ।

   Related Posts