Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ସୈନ୍ୟ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ରକେଟ ମାଡ, ବାୟୁସେନା କର୍ମଚାରୀ ଆହତ,

15/03/2020 at 10:10 AM

ବାଗଦାଦ ୧୫।୦୩:  ସୈନ୍ୟ ସାମରିକ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ରକେଟ୍‌ ଆକ୍ରମଣ । ଇରାକ ରାଜଧାନୀ ବାଗଦାଦ ନିକଟରେ ଥିବା ସାମରିକ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି । ଆକ୍ରମଣେର ବିଶେଷ କିଛି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ବେଳେ କିଛି କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି  । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରକେଟ ଆକ୍ରମଣ ନେଇ କୌଣସି ସଂଗଠନ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିନାହିଁ ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯ, ଶନିବାର ଦିନ ବାଗଦାଦର ଉତ୍ତରରେ ଥିବା ଇରାକ ସାମରିକ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ପୁଣି ଥରେ ରକେଟ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ସାମରିକ  ଆଡ୍ଡା, ଯେଉଁଠାରେ ବିଦେଶୀ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ନିୟୋଜିତ ହୁଅନ୍ତି | ଯଦିଓ ରକେଟ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ କୌଣସି ଗୋଷ୍ଠୀ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିନାହାନ୍ତି । ହମିଦ ଅଲ-ଶାବି ନାମକ ଏକ ଇରାନ ସମର୍ଥିତ ଜିହାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଥାଇପାରେ ବୋଲି ଆମେରିକା ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ।

ଇରାକ ଏବଂ ଆମେରିକାର ସାମରିକ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଶନିବାର ଦିନ ସାମରିକ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ କିଛି ରକେଟ ଚଳାଇଥିଲା। ଇରାକର ମିଳିତ ଅପରେସନ୍ କମାଣ୍ଡର ମୁଖପାତ୍ର ତେହସିନ୍ ଅଲ-ଖାଫାଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଦୁଇ ବାୟୁସେନା କର୍ମଚାରୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସାମରିକ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ହୋଇଥିବା  ଆକ୍ରମଣ କୌଣସି ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନୁହେଁ ବରଂ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ୍ ଜରିଆରେ କରାଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୁଏତ ରାତିରେ ହୋଇଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଦିନରେ ଶୀଘ୍ର କରାଯାଇଥଲା। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ଇରାନ ସମର୍ଥିତ ଜିହାଦୀ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ସମାନ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇ ଜଣ ଆମେରିକୀୟ ଏବଂ ଜଣେ ବ୍ରିଟିଶ ସୈନିକ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଆକ୍ରମଣର ଜବାବରେ ଆମେରିକା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ହିଜବୁଲ ସିଆ ଜିହାଦି ଦଳର ପାଞ୍ଚଟି ଅସ୍ତ୍ର ଡିପୋ ଉପରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି।

   Related Posts