Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହରେ ବି ପୋଲିସ ବାବୁ ପିନ୍ଧୁ ନାହାନ୍ତି ହେଲମେଟ, ହେଲେ ଲୋକଙ୍କଠୁ କାଟୁଛନ୍ତି ଚାଲାନ

4/02/2019 at 6:54 PM

ଭଦ୍ରକ ୪|୧: ଏବେ ଚାଲିଛି ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ । ଆଉ ସବୁଠି ସଚେତନତା, ପୁଣି ସରକାରଙ୍କ ଅନୁଦାନରେ ସରକାରୀ ବାବୁମାନେ ଏଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରୁଛନ୍ତି । ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଓ ସ୍ବେଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ଏଥିପାଇଁ ବି ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି। ତବେ ଭଦ୍ରକ ସହରରେ ସରକାରୀବାବୁ ଓ ପୋଲିସମାନେ କେମିତି ମାନୁଛନ୍ତି  ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ନିୟମ ଫଟୋ ଦେଖିଲେ ଜଣାପଡୁଛି ।

ରାସ୍ତାରେ,  ପୋଲିସ ହେଲମେଟ ଚେକିଂ କରୁଛି ।  ଏହି ଖବର ଶୁଣିଲା ବଳେ ମନରେ ଛନକା ପଶିଯାଏ, ଆଉ ସେହି ବାଟଦେଇ ଯିବାକୁ ଭୟ ଲାଗେ । ତବେ ସେହି ପୋଲିସ ବାବୁମାନେ ନିଜେ ବାଇକ ଚଳାଇବା ବଳେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ହେଉଛି ଭଦ୍ରକ ସହରର । ଦେଖନ୍ତୁ ପୋଲିସ ବାବୁମାନଙ୍କୁ, ବିନା ହେଲମେଟରେ ବାଇକ ଚଳାଉଛନ୍ତି । ଯେଉଠି ପୋଲିସ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧୁ ନାହିଁ, ସାଧାରଣ ଲୋକେ ବା କାହିଁକି ପିନ୍ଧିବେ । 

ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଜିଲ୍ଲାର ପଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ମାଲିକଙ୍କୁ ଚିଠି କରି କହିଥିଲେ – ବିନା ହେଲମେଟରେ କାହାକୁ ପଟ୍ରୋଲ ନଦେବା ପାଇଁ । ତବେ ସେ ନିୟମକୁ ଖୋଲାଖୋଲି  ବେଖାତିର । ଭଦ୍ରକ ସହରର ଟାଉନଥାନା ପାଖରେ ଏହି ପଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପକୁ ଦେଖନ୍ତୁ କତେଜଣ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିକି ପଟ୍ରୋଲ ପକାଉଛନ୍ତି । 

   Related Posts