Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମିଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବିଲଡିଂରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଶ୍ରମିକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୪୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲଖିମପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରେଳରୋକ, ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||
  • ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ଦ, ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ ପ୍ରଭାବିତ
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ରାସ୍ତା ଜାମ ନେଲା କୋମଳମତି ଶିଶୁର ଜୀବନ

11/02/2020 at 6:34 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୧।୦୨ – ରାସ୍ତା ଜାମ୍ ପାଇଁ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ । ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଭିଡରେ ଫସିବା କାରଣରୁ  ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ । ନା ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ । ନା ରାସ୍ତାରେ ଥିବା  ଲୋକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ବାଟ ଛାଡିଲେ । ଅକାରଣରେ ଶିଶୁଟିର ଜୀବନ ଚାଲିଗଲା ।

ରାସ୍ତା ନେଲା କୋମଳମତି ଶିଶୁର ଜୀବନ । ନା ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ । ନା ରାସ୍ତାରେ ଥିବା  ଲୋକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ବାଟ ଛାଡିଲେ ।ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଭିଡରେ ଫସିବା କାରଣରୁ  ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏଭଳି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟି ଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ନାଲକୋଛକରେ ପାଖାପାଖି ଦିନ 11 ଟା ବେଳର ଘଟଣା । ଶିଶୁଟିର ନା ନିଲ ନୀତିଶ ନାୟକ । ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରର ପ୍ରବଳ ବାନ୍ତି ହେବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ତାକୁ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଆଣିଥିଲେ। ସେଠାର ଶିଶୁପୁତ୍ରର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ଆଜି ତାକୁ କଟକ ବଡମେଡିକାଲକୁ ରେଫର କରାଯାଇଥିଲା। କଟକ ଦୂର ବାଟ ହୋଇଥିବାରୁ  ପରିବାର ଲୋକେ ପୁଅକୁ ଏସସିବିକୁ ନ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ବରର ପଟିଆରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଉଥିଲେ। ହେଲେ ରଜଭବନ ଛକଠାରୁ ପଟିଆ ଯିବା ରାସ୍ତାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭିଡ ରହିବାରୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସୁବିଧାରେ ଯାଇପାରି ନ ଥିଲା। ବିଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସଟି ଭିଡ ଭିତରେ ଫସିଯାଇଥିଲା। ନାଲକୋ ଛକରେ ତ ପାଖାପାଖି 20 ମିନିଟ ଧରି ରହିଯାଇଥିଲା । ପରିବାରଲୋକେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ଓହ୍ଲାଇ ରାସ୍ତା କ୍ଲିୟର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇ ପାରିନ ଥିଲେ। ରାସ୍ତାରେ ଅନ୍ୟ ଗାଡି ଚାଳକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସଟିକୁ ବାଟ ଛାଡ଼ି ନ ଥିଲେ। ଟ୍ରାଫିକ ପୁଲିସ ବି ରୋଡ କ୍ଲିୟର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଏକ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିଥିଲା। ଶିଶୁପୁତ୍ରଟି ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ଆଗରୁ ଅଧା ବାଟରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା ।

ସେପଟେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ନିନ୍ଦା କରାଇଛି । ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଯଦି ମାନବିକତା ଦେଖାଇ ବାଟ ଛାଡି ଥାଆନ୍ତେ । ତେବେ ଜଣେ କମଳମତି ଶିଶୁର ହୁଏତ ଜୀବନ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥାଆନ୍ତା

   Related Posts