Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

ଦୀର୍ଘ ୭୦ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ – ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ତିଆରି ହେଲା ରାସ୍ତା

17/01/2020 at 6:41 PM

ମାଲକାନଗିରି୧୭।୦୧ – ଦୀର୍ଘ ୭୦ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ । ବିଚ୍ଛିନାଞ୍ଚଳକୁ ସ୍ବାଭାବିକ ହେଲା ଯାତାୟତ । ହନ୍ତାଲଗୁଡା ଓ ଟିକରପଡା ଗାଁକୁ ତିଆରି ହେଲା ରାସ୍ତା ।ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀର ସହାୟତାରେ ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକର ହେ।ଇଛି ।

ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି। ବିଚ୍ଛିନାଞ୍ଚଳକୁ ସ୍ବାଭାବିକ ହେ।ଇଛି ଯାତାୟତ ।ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଏସ.ପିଙ୍କ ତତ୍ଵାବଧାନରେ ଡି.ଭି.ଏଫ, ଏସ .ଓ.ଜି ଓ ବି.ଏସ.ଏଫଙ୍କ ସହଯେ।ଗରେ ହନ୍ତାଲଗୁଡା ଓ ଟିକରପଡା ଗାଁ ସହ ଯୋଡାମ୍ବୋ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯେ।ଡା ଯାଇପାରିଛି ।ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବିରେ।ଧ ସତ୍ବେ ଦିନରାତି ଏକ କରି ରାସ୍ତା ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ । ଗତ ୧୪ ତାରିଖ ରାତିରେ ରାସ୍ତା କାମ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହେ।ଇଛି । ଏହି ରାସ୍ତା ହେବା ଦ୍ବାରା ଉପକୃତ ହେବେ ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୫୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲେ।କ ।

ପୂର୍ବରୁ ରାସ୍ତା ନଥିବାରୁ ବହୁ ଅସୁବିଧା ଭେ।ଗୁଥିଲେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ । ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଆସିବାକୁ ହେଲେ ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତା ନଚେତ ଦେଶୀ ଡଙ୍ଗା ଥିଲା ଭରସା । ବର୍ଷା ଦିନେ ଟଙ୍କିକିଆ ଚାଉଳ ହେଉ କି ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ନାଳ ପାରି ହେଉଥିଲେ ଲେ।କ । ଗାଡି ମଟର ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହି ରାସ୍ତା ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ସ୍ବପ୍ନ ପୁରଣ କରିଛି ।ରାସ୍ତା ହେବା ପରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଖୁସି କହିଲେ ନସରେ ।

   Related Posts