Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କୁ ବଡ ଝଟକା: ଜେଲରେ ହିଁ ରହିବେ, ପାରୋଲ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ

13/04/2020 at 6:43 PM

ରାଞ୍ଚି, ୧୩|୦୪:  ଦେଶରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଚାରା ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ଯାଦବ ଜେଲରେ ହିଁ ରହିବେ । ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ବିଫଳ ହୋଇଛି । ଝାଡଖଣ୍ଡ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ସରକାର ନିଜ ନିଷ୍ପତି ଫେରାଇ ନେଇଛନ୍ତି । ନିୟମାନୁସାରେ ସରକାର ଏବେ ଲାଲଙ୍କୁ ପାରୋଲରେ ଛାଡି ପାରିବେ ନାହିଁ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଝାଡଖଣ୍ଡ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଲାଲୁଙ୍କୁ ପାରୋଲ ମିଳିବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ଏହି ମାମଲାର ନିଷ୍କର୍ଷ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ରାଜ୍ୟର ମହାଧିବକ୍ତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଲୋଡିଥିଲେ । ସେ ସରକାରଙ୍କୁ ଏସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ଆଇନ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ଏନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ପୂର୍ବରୁ ଲାଲୁଙ୍କ ଓ୍ୱାର୍ଡ ପାଖରେ ରିମ୍ସରେ ଆଇସୋଲେସନ ଓ୍ୱାର୍ଡ ତିଆରି ହେଉଥିବାରୁ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଆରଜେଡି ନେତା ଲଗାତାର ଭାବେ ଲାଲୁଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ବୟାନ ଦେଉଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଉ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଦାବି କରୁଥିଲେ । ଝାଡଖଣ୍ଡ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବାଦଳ ଓ ବିଧାୟକ ଇରଫାନ ଅନସାରୀ ଖୁଲମଖୁଲା ଭାବେ ଲାଲୁଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରି ଥିଲେ । ତେବେ ପାରୋଲ ମାମଲାରେ କୌଣସି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହୋଇପାରି ନାହିଁ ।

ଏବେ ରାଞ୍ଚିର ରିମସ ହସ୍ପିଲାଟରେ ଲାଲୁ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛଛନ୍ତି । ସେ ବିରସା ମୁଣ୍ଡା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜେଲରେ ସଜ୍ଜା କାଟୁଛନ୍ତି । ତବେ କରୋନା ପ୍ରକୋପ ପାଇଁ ୭୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସର କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବା ନେଇ ଗାଇଡଲାଇନ ପରେ ଲାଲୁଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଥିଲା ।

ଏବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଲୁ ନିଜ ଓ୍ୱାର୍ଡରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉ ନାହାଁନ୍ତି । ନିଜ କୋଠରୀରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଲାଲୁଙ୍କ ବୟସ ଅଧିକ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଛି ।

   Related Posts