Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

୨୯ ବର୍ଷ ପରେ ଖୋଲାବଜାରରୁ ଫାଣ୍ଠି ଉଠାଇବେ RIL, ଏପ୍ରିଲ ୩୦ରେ ହେବ ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁ

28/04/2020 at 2:05 PM

ମୁମ୍ବାଇ: ଦେଶର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ (ଆରଆଇଏଲ) ଦୀର୍ଘ ୨୯ ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଖୋଲା ବଜାରରୁ ପାଣ୍ଠି ଉଠାଇବେ। ଏଥିଲାଗି ଆରଆଇଏଲ ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ କମ୍ପାନୀ ବଜାରରୁ କେତେ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବେ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।  ତେବେ ସୋମବାର ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ଲାଗିଥିବା ନୋଟିସ୍‌ରୁ ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ତାରିଖ ଦିନ ଆରଆଇଏଲ ବୋର୍ଡ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ଆରଆଇଏଲ ତାଙ୍କର ସେୟାର ହୋଲ୍ଡରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇକ୍ୱିଟି ସେୟାର ଅଧିକାର ଆଧାରରେ ବିକିବାଲାଗି ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ଚଳିତମାସ ପୂର୍ବରୁ  ନନ କନଭର୍ଟେବଲ ଡିବେଞ୍ଚର (ଏନସିଡିଏସ)ରେ ୨୫ ହଜାର  କୋଟି ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ଲାଗି ବୋର୍ଡଙ୍କୁ ଆରଆଇଏଲ ଦେଇଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ସ୍ୱୀକୃତ ହୋଇଥିବା କହିଥିଲେ।

ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁଥିବା ବୈଠକ ଆରଆଇଏଲ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ। ଯେଉଁଥିରେ ରିଲାଏନ୍ସସେୟାର ଧାରକଙ୍କୁ ନୂଆ ସେୟାର ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ। ବିଏସଇଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ରିଲାଏନ୍ସ ସେୟାରଧାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏବେ ପ୍ରାୟ ୨୩ଲକ୍ଷ। ଅମ୍ବାନୀ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ନିକଟରେ କମ୍ପାନୀର ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ସେୟାର ଥିବା ବେଳେ ଯାହାର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୯.୧ଲକ୍ଷ କୋଟିରୁ ବି ଅଧିକ। ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓରେ ଫେସବୁକ୍‌ଙ୍କ ନିବେଶ ପରେ ଆରଆଇଏଲ ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁ ଲାଗିନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବାରୁ ନିବେଶ ବେଶ ଲାଭବାନ ହେବେ ବୋଲିଏବେ ଆଶା କରାଯାଉଛି।

   Related Posts