Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ରାଇଟସ୍ ଇସ୍ୟୁ ଲାଗ ତିଥି ଘୋଷଣା କଲେ RIL, ରେକର୍ଡ ଡେଟ୍ ୧୪ ମେ

11/05/2020 at 2:41 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧।୫: ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ଲିମିଟେଡ(ଆରଆଇଏଲ)ର ରାଇଟସ୍ ଇସ୍ୟୁ ଲାଗି ସୋମବାର ମେ ୧୪ ତାରିଖକୁ ରେକର୍ଡ ତିଥି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଦିନ ଦେଶର ସର୍ବ ବ଼ୃହତ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଆରଆଇଏଲ ୫୩ ହଜାର ୧୨୫କୋଟି ଟଙ୍କାର ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁ ହେବ। ଘୋଷଣା ଅନୁସାରେ ଏହି ଦିନ କାରବାର ଶେଷରେ କମ୍ପାନୀର ସେୟାରଧାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଯେଉଁ ୟୁନିଟ୍ ଥିବ ସେମାନେ ଏହି ନିର୍ଗମନରେ ଆବେଦନ ଲାଗି ଯୋଗ୍ୟ ହେବେ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆରଆଇଏଲ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ତାରିଖରେ ରାଇଟସ୍ ଇସ୍ୟୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ୫୩ ହଜାର ୧୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ ଲାଗି ଲକ୍ଷ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବାର ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୩ ଦଶନ୍ଧୀ ପରେ ଆରଆଇଏଲ ପ୍ରଥମ ଥର  ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୧୫ ସେୟାର ଗୋଟିଏ ସେୟାର ମାନ୍ୟ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ନିର୍ଗମନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସେୟାରର ମୂଲ୍ୟ ୧ ହଜାର ୨୫୭ ଟଙ୍କାର ହେବ। ୩୦ ଏପ୍ରିଲରେ କାରବାର ବନ୍ଦ ବେଳକୁ ଥିବା ମୂଲ୍ୟର ଏହା ପାଖାପଖି ୧୪ ପ୍ରତିଶତରୁ ବି କମ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ସେବେଠାରୁ ଆରଆଇଏଲ ସେୟାରର ମୂଲ୍ୟ ଢେର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ବଜାର ବନ୍ଦ ସୁଦ୍ଧା ଆରଆଇଏଲସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ୧ହଜାର ୫ଶହ ୬୧ଟଙ୍କା ୮୦ ପଇସାରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ରାଇଟସ୍‌ ଇସ୍ୟୁ ନେଇ ଆରଆଇଏଲ ସେୟାର ବଜାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। କରୋନା ଲକଡାଉନ୍‌ ବେଳେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁକୁ ଦେଶର ସବୁଠ ବଡ ୱେଲଥ ହଣ୍ଟ ବୋଲି ଏବେ କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁକୁ ନେଇ ନିବେଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ ଉତ୍ସାହ ଦେଖାଯାଉଛି। କାରଣ ରାଇଟ୍ ଇସ୍ୟୁରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ସେୟାର ଧାରକଙ୍କୁ ଏକ ନିଶ୍ଚିତ ପରିମାଣର ସେୟାର  କ୍ରୟ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

   Related Posts