Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କୁ ଏକ ମଙ୍କଡ୍ ଚେତାବନୀ ଦେଇ ଛାଡିଦେଲେ ଅଶ୍ୱିନୀ, ଏହାପରେ ରିକି ପଣ୍ଟିଂଙ୍କ ରିଆକ୍ସନ ଥିଲା ଏମିତି…’ଖେଳୁଆଡ ଆଚରଣ ଠିକ୍ କିନ୍ତୁ ରନ୍ ପେନାଲ୍ଟି ଭଲ ଅପସନ୍’

6/10/2020 at 6:26 PM

ଦୁବାଇ, ୦୬ ।୧୦:  ୟୁଏଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲର ୧୯ ତମ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛି । ଦଳ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଏକତରଫା ଭାବେ ୫୯ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୯୬ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଆରସିବି ମାତ୍ର ୧୩୭ ରନରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ପିନର ଆର ଅଶ୍ୱିନୀ ୪ ଓଭରରେ  ୨୬ ରନ୍ ଦେଇ ଚାରୋଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ସେ ବୋଲିଂ କରିବା ବେଳେ ଏପରି ଏକ ସମୟ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ଆରସିବି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କୁ ମଙ୍କର୍ଡିଂ କରିବାରେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ।

ଅଶ୍ୱିନୀ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ବଲ୍ ପକାଇବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ରିଜ୍ ଛାଡିଥିବା ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ଅଶ୍ୱିନୀ ଯେତେବେଳେ ବୋଲିଂ କରୁଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ ଆରୋନ ଫି଼ଞ୍ଚ୍ କ୍ରିଜ୍ ବାହାରକୁ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଅଶ୍ୱିନୀ ବଲ୍ ନପକାଇ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ । ସେ ପିଞ୍ଚଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରିନଥିଲେ । କେବଳ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ।

ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ କୋଚ୍ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ମଧ୍ୟ ହସୁଥିବା ନଜର ଆସିଥିଲା । କାରଣ ମଙ୍କର୍ଡିଂକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ଓ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ରହିଛି । ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପଣ୍ଟିଂ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏପରି କରିବା କିଛି ଭୁଲ ନୁହେଁ । ଆଇସିସିରେ ମଧ୍ୟ ଏନେଇ ନିୟମ ରହିଛି । ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ କ୍ରିଜରୁ ବାହାରି ଯାଉଛି ତେବେ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଏପରି କରି ଅଟକାଇବାକୁ ହେବ । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ରନ୍ ପେନାଲ୍ଟି ରହିବା ଉଚିତ୍ । ଏପରି ହେଲେ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନମାନେ ନନ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର୍ ଏଣ୍ଡରୁ ବଲ୍ ପଡିବା ପୂର୍ବରୁ ଆଉ ବାହାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts