Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ରାଜଧାନୀରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ, ଘୋଷଣା କଲେ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ୍‌ ସରକାର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ପିଟିଲା ଜୁସ୍ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଘାରିଛି ଓମିକ୍ରନ ବିପଦ : ବିଳମ୍ବିତ ହେବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ! ସମୟ ମାଗିଲା ବିସିସିଆଇ
  • ||
  • ଓଏସଏପି ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • କ୍ଲାସରୁମ୍ ଭିତରକୁ ପଶିଆସିଲା ବାଘ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କଲା ଘାଇଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୫୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମାର୍ଗଶିର ଗୁରୁବାରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ହୁଣ୍ଡି ଓ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ବେଳେ କେଉଁ ସରକାର ଥିଲା ? ସିବିଏସଇର ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର
  • ||

ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ସିରିଏଲ୍ କିଲର, ଅନେକ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ‘ସଜା -ଏ- ମୌତ’…

30/10/2021 at 3:21 PM

ୱାଶିଂଟନ୍‌ ୩୦।୧୦ : ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଅନେକ ସିରିଏଲ କିଲରଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମରେ ଦେଖିଥିବେ । ଦେଖିଲେ ଯେମିତି ଭୟ ଲାଗେ ଯଦି ବାସ୍ତବରେ ସେମିତି କେବେ ଭାବିଛନ୍ତି ।  ବାସ୍ତବରେ, ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ହତ୍ୟାକାରୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଭୟଭୀତ ସିରିଏଲ କିଲର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଏହାର ନାମ ଶୁଣି ନିଶ୍ଚିତ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି । ଏହାର ନାମ ହେଉଛି ରିଚାର୍ଡ ରାମିରେଜ୍ । ଯାହାକୁ ‘ନାଇଟ୍ ଷ୍ଟଲକର’ ନାମରେ ପୁରା ବିଶ୍ବ ଜାଣିଛି। ଏହି ସିରିଏଲ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୧୩ ହତ୍ୟା, ୫ଟିହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ୧୧ଟି ବଳାତ୍କାର ଏବଂ ୧୪ଟି ଡକାୟତିର ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସଇତାନକୁ ଥରେ କିମ୍ବା ଦୁଇଥର ନୁହେଁ ବରଂ ୧୯ ଥର ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ଅପରାଧୀ ଜଣଙ୍କ ଆମେରିକାର କାଲିଫର୍ନିଆରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ।

ହତ୍ୟା ଅପେକ୍ଷା ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରେ ରିଚାର୍ଡ ତାଙ୍କର ଭୟ ଦେଖି ମଜା ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ । ସେ ଶବ ନିକଟରେ ବସି ଖାଦ୍ୟ ଖାଏ । ହତ୍ୟା ପରେ ସେ ଘରେ ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ଖାଉଥିଲେ।ଏହା ସହ ରିଚାର୍ଡ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଅପରାଧ କରିବା ସମୟରେ ଏକ ବିଶେଷ ପ୍ରକାରର ଚିହ୍ନ ଛାଡିଥା’ନ୍ତି । ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ‘ସଇତାନ ଜିନ୍ଦାବାଦ’ । ସେ ପ୍ରାୟତ ଏହି ଚିହ୍ନକୁ କାନ୍ଥରେ କିମ୍ବା ଶବର ଗୋଡରେ ଛାଡି ଥାଏ ।

ପୋଲିସ ଏହି ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ପାରିନଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଥରେ ପୋଲିସ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚରୁ ଏକ ଜୋତାର ଚିହ୍ନ ଖୋଜି ପାଇଲା, ଯାହା ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ ରିଚାର୍ଡ ଆଭିଆ ନାମକ ଏକ ଜୋତା ବ୍ରାଣ୍ଡ ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡ ବିଶେଷ ଖାସ ପ୍ରକାରର ଲୋକଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଥାଏ । ତେବେ ଏହି ଜୋତା ସାହାଯ୍ୟରେ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଥରେ ରିଚାର୍ଡ କାଲିଫର୍ନିଆର ଏକ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ସେଠାରେ ସେ ଜଣେ ପୁରୁଷକୁ ହତ୍ୟା କରି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲା। ପରେ ଏହି ମହିଳା ରିଚାର୍ଡ ରାମିରେଜଙ୍କ ସ୍କେଚ୍ ତିଆରି କରିଥିଲେ । ଏହି ସ୍କେଚ୍ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଲସ୍ ଆଞ୍ଜେଲସରେ ଧରି ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ବିଚାରପତି ତାଙ୍କ ବିଚାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ଏହାର ଅପରାଧ କୌଣସି ମନୁଷ୍ୟର ବୁଝାମଣା ଠାରୁ ନିର୍ଦ୍ଦୟତା ଏବଂ ଦୁଷ୍କର୍ମର ସୀମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଛି ।’ ତାଙ୍କୁ ୨୦ ନଭେମ୍ବର ୧୯୮୯ ରେ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ୨୦୧୩ ରେ ସେ କର୍କଟ ରୋଗରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ।

   Related Posts