Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

‘ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ଇଞ୍ଚେ ବି ଜମି ଦେବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି’, ଭରସା ଦେଲେ ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ, କହିଲେ ସରକାର ରଖିଛନ୍ତି ନଜର

17/11/2020 at 1:40 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୭।୧୧: ଓଡିଶା ସୀମାରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଦାଦାଗିରି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି । ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଏଥିପ୍ରତି ସଚେତନ ଅଛନ୍ତି । ଇଞ୍ଚେ ବି ଜମି ଦେବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି । ସେଠାରେ ଥିବା ଆମ ଲୋକଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସହଯୋଗ ଦିଆଯାଉଛି । ସୀମାନ୍ତ ଇଲାକାରେ ଏମିତି ହୁଏ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି କହିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ପୂର୍ବରୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଛୁ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଓଡିଶାର ରାସ୍ତାକୁ ମାଡିବସି ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ନିଜର କହୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର । ଯାହାକୁ ନେଇ ଓଡିଶା ସୀମାନ୍ତ ସମ୍ବାଇରେ ସୀମା ବିବାଦ ଧିରେ ଧିରେ ଜଟିଳ ହେଉଛି । ଏହି ସୀମାରେ ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ପଟୁ ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ପାଇଁ କୌଣସି ଫଳକ ନଥିବାରୁ ଏହାର ଫାଇଦା ନେଉଛି ଆନ୍ଧ୍ର । ବ୍ରିଟିଶ ଅମଳର ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାପ୍ ଓ ପଥରର ଗୋଟିଏ ହୋଲ୍ କୁ ଆଧାର କରି ଏହାକୁ ହିଁ ସୀମା ବୋଲି ଧରିନେଇଛନ୍ତି ଆନ୍ଧ୍ରର ଲୋକେ । ହେଲେ ଏହାକୁ ଆନ୍ଧ୍ରର ଏକ ଚାଲ୍ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ସୀମା ଏପଟେ ରହୁଥିବା ଓଡିଆମାନେ ।

ଓଡିଶାର ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ବହୁ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ବାଇ ସୁନାବେଡାରେ ପକ୍କା ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ ବି ଏବେ କିନ୍ତୁ ଏହି ରାସ୍ତାର ୫୦୦ ମିଟର ନିଜ ଅକ୍ତିଆରକୁ ନେଇଛି ଆନ୍ଧ୍ର । କଥା ଏତିକିରେ ସରିନି ବରଂ ଆନ୍ଧ୍ର ଦ୍ବାରା ନିର୍ମିତ କଚା ରାସ୍ତାରେ ଓଡିଶା ସରକାର ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ପିଚୁ ପକାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଓଡିଶାର ଫଳକ ବି ଭାଙ୍ଗି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts