Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

‘ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ଇଞ୍ଚେ ବି ଜମି ଦେବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି’, ଭରସା ଦେଲେ ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ, କହିଲେ ସରକାର ରଖିଛନ୍ତି ନଜର

17/11/2020 at 1:40 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୭।୧୧: ଓଡିଶା ସୀମାରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଦାଦାଗିରି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି । ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଏଥିପ୍ରତି ସଚେତନ ଅଛନ୍ତି । ଇଞ୍ଚେ ବି ଜମି ଦେବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି । ସେଠାରେ ଥିବା ଆମ ଲୋକଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସହଯୋଗ ଦିଆଯାଉଛି । ସୀମାନ୍ତ ଇଲାକାରେ ଏମିତି ହୁଏ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି କହିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ପୂର୍ବରୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଛୁ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଓଡିଶାର ରାସ୍ତାକୁ ମାଡିବସି ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ନିଜର କହୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର । ଯାହାକୁ ନେଇ ଓଡିଶା ସୀମାନ୍ତ ସମ୍ବାଇରେ ସୀମା ବିବାଦ ଧିରେ ଧିରେ ଜଟିଳ ହେଉଛି । ଏହି ସୀମାରେ ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ପଟୁ ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ପାଇଁ କୌଣସି ଫଳକ ନଥିବାରୁ ଏହାର ଫାଇଦା ନେଉଛି ଆନ୍ଧ୍ର । ବ୍ରିଟିଶ ଅମଳର ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାପ୍ ଓ ପଥରର ଗୋଟିଏ ହୋଲ୍ କୁ ଆଧାର କରି ଏହାକୁ ହିଁ ସୀମା ବୋଲି ଧରିନେଇଛନ୍ତି ଆନ୍ଧ୍ରର ଲୋକେ । ହେଲେ ଏହାକୁ ଆନ୍ଧ୍ରର ଏକ ଚାଲ୍ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ସୀମା ଏପଟେ ରହୁଥିବା ଓଡିଆମାନେ ।

ଓଡିଶାର ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ବହୁ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ବାଇ ସୁନାବେଡାରେ ପକ୍କା ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ ବି ଏବେ କିନ୍ତୁ ଏହି ରାସ୍ତାର ୫୦୦ ମିଟର ନିଜ ଅକ୍ତିଆରକୁ ନେଇଛି ଆନ୍ଧ୍ର । କଥା ଏତିକିରେ ସରିନି ବରଂ ଆନ୍ଧ୍ର ଦ୍ବାରା ନିର୍ମିତ କଚା ରାସ୍ତାରେ ଓଡିଶା ସରକାର ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ପିଚୁ ପକାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଓଡିଶାର ଫଳକ ବି ଭାଙ୍ଗି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts