Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଏକ ଇନିଂସ୍‌ ଓ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଅହମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ ହେବିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା ପ୍ରତାପ ଧଳ
  • ||
  • ମାଥିଲି : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମା’ ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡେଇ ଗୋଡେଇ ହାଣିଲେ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ନାଳରେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସୋର : କେନାଲରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ, ୩ଦିନ ପରେ ଗୁଜୁରାଟରୁ ଫେରିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ପୀଠରେ ରାତି ୧୦ଟାରେ ଉଠିବ ମହାଦୀପ, ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପାଳନ ହେବ କୋଭିଡ୍ କଟକଣା
  • ||

୭୯ବର୍ଷରେ ମାଟ୍ରିକ୍ ପାସ୍, ଚାକିରୀ ସରିବା ପରେ ବି କାହିଁକି ଜିଦ୍‌ରେ ଥିଲେ ସୁବେଦାର ମେଜର

20/12/2019 at 1:29 PM

ଡେରାଡୁନ ୨୦।୧୨: ପଢିବାର ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଆଗରେ ବୟସ ବି ହାର୍ ମାନିଥାଏ । ପରିଣତ ବୟସରେ ବି ଜଣେ ପାଠ ପଢି ପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ୍ କରିପାରିବ ଏଥିରେ କିଛି ସନ୍ଦେହନାହିଁ । ଏମିତ ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଉଧମ ସିଂହ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ।

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଉଧମ ସିଂହ ନଗର ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖାତିମା ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଛନ୍ତି ଧାନୀ ରାମ ସିଆରପିଏଫରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ । ୭୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଧାନୀ ରାମ ସିଆରପିଏଫ ସୁବେଦାର ମେଜର ପଦରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ । ଏହି ବୟସରେ ଧାନୀ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ସେ ପରୀକ୍ଷାରେ ୬୦ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କ ରଖିଛନ୍ତି । ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ୍ ନକରିବାରୁ ତାଙ୍କର ଚାକିରୀରେ ପଦୋନ୍ନତି ହୋଇପାରିନଥିଲା । ଫଳରେ ଏହା ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ବ୍ୟଥିତ କରିଥିଲା । ତେଣୁ ସେ ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ସିଆରପିଏଫରେ ଜଣେ ସୁବେଦାର ମେଜର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ଧାନୀଙ୍କର ସହକାରୀ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ପଦଦୀକୁ ପଦୋନ୍ନତି ହେବାର ଥିଲା । ମାତ୍ର ସେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ୍ କରିନଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତି ହୋଇପାରିନଥିଲା । ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ମନରେ ଏହି ଦୁଃଖ ରହିଯାଇଥିଲା । ଯାହା ତାଙ୍କୁ ସବୁ ସମୟରେ ବ୍ୟଥିତ କରୁଥିଲା । ଫଳରେ ସେ ହାଇସ୍କୁଲ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ଲାଗି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ଯେଉଁ ବୟସରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଜର ଦୈନନ୍ଦିନ କାମ କରିବାରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ସେହି ବୟସରେ ଧାନୀ ରାମ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାସ୍ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ ହେବ ।

   Related Posts