Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ବିଜେପିରେ ବିଦ୍ରୋହ : କୋରାପୁଟରୁ କଟକ, କଲାହାଣ୍ଡିରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସବୁଠି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

23/03/2019 at 7:16 PM

ଉୁବନେଶ୍ବର୨୩|୩: ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ପରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଅସନ୍ତୋଷ ବିଜେପିରେ ବି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।  ମୋଟ ୧୫ ଲୋକସଭା ୧୨୨ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ପରେ ଦଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଅସନ୍ତୋଷ । କୋରାପୁଟ, କଟକ, କଲାହାଣ୍ଡି, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା,  ବରଗଡ, ଭଦ୍ରକରେ କର୍ମୀମାନେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । ଏମିତିକି ଭୁବନେଶ୍ବର ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗେଟ୍‌ରେ ତାଲା ପକାଯିବ ସହ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି କର୍ମୀ । ସେପଟେ ଦଳ କହିଛି ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ମିଳିଛି ।

ବିଜେପିରେ ବିଦ୍ରୋହ ।  କୋରାପୁଟରୁ କଟକ, କଲାହାଣ୍ଡିରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସବୁଠି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ । ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି କର୍ମୀ । ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଅଭାବନୀୟ ଦୃଶ୍ୟ । ଭୁବନେଶ୍ବର ଏକାମ୍ର ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ଅମୀୟ ଦାସଙ୍କୁ ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିନଥିବାରୁ ଚାଲିଛି ପ୍ରତିବାଦ । ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ତାଲା ପକାଇବା ସହ କର୍ମୀ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହୋଇ ଅମୀୟ ଦାସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିସରିବା ପରେ ଗେଟରୁ ତାଲା ଖୋଲିଛି ସତ ହେଲେ ଅସନ୍ତୋଷ କିମିନି ।

 କେବଳ ଏକାମ୍ର ବିଧାନସଭା ସିଟ ନୁହେଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ରାଜନଗର, କଟକର ନିଆଳି, କନ୍ଧମାଳର ଜି. ଉଦୟଗିରୀ, ବରଗଡର ଅତାବିରା ଅଞ୍ଚଳର କର୍ମୀମାନେ ଆସି ସେମାନଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଦଳ ଦେଇଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି । ଭଦ୍ରକରେ ଲୋକେ ବିଜେପି ଅଫିସରେ ତାଲାପକାଇବା ଖବର ଆସିଛି ।

ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଉତ୍ତମ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ନ ମିଳିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ଉତ୍ତମଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଦଳ ପିଙ୍କି ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ସେହିଭଳି ଜୟପୁର ବିଜେପିରେ ବି ଅସନ୍ତୋଷ ତେଜିଛି । ଦଳରୁ ବହିଷ୍କୃତ ଗୌତମ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ଜୟପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିବାରୁ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ନେତା ଓ କର୍ମୀ ।

ଟଙ୍କା ନେଇ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ଜୟରାମ ପାଙ୍ଗୀ ଟିକଟ ବାଣ୍ଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ନେତା ଓ କର୍ମୀ ।

 ବିଜେପି ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨୨ ବିଧାନସଭା  ଓ ୫ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛି । କଲାହାଣ୍ଡିରୁ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବା ପରେ ଲୋକସଭା ସିଟ ଲାଗି ଆଶାୟୀ ଥିବା ପ୍ରଦୀପ ନାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଭିତରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପଦାକୁ ଆସିଛି ।

ବରଗଡ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଦଳ ସୁରେଶ ପୁଜାରୀଙ୍କୁ ବାଛିବା ପରେ ଗତଥର ଲଢିଥିବା  ସୁବାଷ ଚୌହାନଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ସୁରେଶ ପୁଜାରୀଙ୍କୁ  ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ପଦ୍ମପୁର ଭେଉରିଆ ଛକଠାରେ ଦଳୀୟ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିହା ଦାହ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦଳ ଟିକେଟ ଦେଇଛି ।

 ରାଜ୍ୟରେ ୧୨୦ ପ୍ଲସର ମିଶନ ରଖିଛି ବିଜେପି । ମୋଦିଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସନ ଗାଦିରେ ପୁଣି ଥରେ ବସାଇବାକୁ ଲୋକସଭା ସିଟ୍‌ ଉପରେ ଫୋକସ କରିଛି । ହେଲେ ଦଳରେ ଟିକେଟକୁ ନେଇ ଦେଖା ଦେଇଥିବା ଅସନ୍ତୋଷକୁ ରୋକିବା ଦଳ ଲାଗି ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇଛି ।

   Related Posts