Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ହେଡ୍ ଟର୍ଣ୍ଣିଂ, ସ୍ମାର୍ଟ ଓ ଆକର୍ଷଣ ସହ ଭାରତ ବଜାରକୁ ଆସୁଛି ରେନୋ କାଇଗରର ବି-ଏସୟୁଭି କାର

18/11/2020 at 10:28 PM

ଭୁବନେଶ୍ଵର ୧୮।୧୧: ରେନୋ କାଇଗର ସୋ କାରର ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଛି। ଯାହା ଉପରେ ରେନୋ କାଇଗର ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ଓ ଏହାର ଡିଜାଇନରେ ପ୍ରାୟ ୮୦% ସମାନତା ରହିଛି।  ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ-ନୂଆ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଉତ୍ପାଦ ଯାହାକି ଭାରତରେ ପ୍ରଥମେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପରେ ଅନ୍ୟ ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରାଯିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ସ୍ପୋର୍ଟି, ମାସ୍କୁଲିନ୍ ଓ ଆଧୁନିକତାର ଭରି ରହିଥିବା  ରେନୋ କାଇଗର ଏସୟୁଭି ସେଗ୍‌ମେଂଟରେ କରେଂଟ ଡିଜାଇନ୍‌ ସହ ବଜାରକୁ ଆସିଛି। ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ରହିଛି ରେନୋ କାଇଗର ସୋ କାର। ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ନୂତନ ଟେକ୍ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଆଣିଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଟ୍ରାଇବରକୁ ସଫଳତା ମିଳି ପାରିଛି । ଏଥିରେ ରହିଛି ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସ୍ଥାନ, କ୍ୟାବିନ୍ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଓ କାର୍ଗୋ ସ୍ପେସ୍ ।

ରେନୋ କାଇଗରରେ ରହିଛି ବ୍ରାଣ୍ଡ-ନ୍ୟୁ ଟର୍ବୋ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ, ଯାହାକି କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଓ ଇନ୍ଧନ ଉପଯୋଗିତତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ।ଏହା ସଦ୍ୟତମ ନୂତନ ଉତ୍ପାଦ ଯାହାକି ରେନୋ ଦ୍ୱାରା ଭାରତରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ଡଷ୍ଟର, କ୍ୱିଡ୍ ଓ ଟ୍ରାଇବର ପରି କାଇଗର ଏହି ସେଗମେଂଟରେ ଡାଇନାମିକ୍ସରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛି।

ରେନୋ ମଧ୍ୟ ରେନୋ କାଇଗର ସହିତ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ଗ୍ଲୋବାଲ ଇଞ୍ଜିନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବ। ଏହି ସୋ କାର ଯେଉଁଥିରେ ରେନୋର ନୂତନ ଏସୟୁଭିକୁ ଡିଜାଇନ୍ ଓ ବିକଶିତ କରାଯାଇଛି । ରେନୋ କାଇଗର ସୋ କାର ଫ୍ରାନ୍ସର କର୍ପୋରେଟ୍ ଡିଜାଇନ୍ ଓ ରେନୋ ଇଣ୍ଡିଆ ଡିଜାଇନ୍  ସହ ଚୁକ୍ତି କରିଛି। ରେନୋ କାର ପରି ରେନୋ କାଇଗର ସୋ କାରର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର, ଆକର୍ଷଣୀୟ ଡିଜାଇନ୍ ରହିଛି।

ରେନୋ କାଇଗର ସୋ କାର ବଡି କଲରରେ ରହିଛି ଆକର୍ଷଣୀୟ ନୀଳ ଓ ପର୍ପଲ୍ ହ୍ୟୁସ୍ ଯାହା ଆଙ୍ଗେଲ ଓ ଲାଇଟ୍ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ । ଏହାର ଡିଜାଇନ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁନ୍ଦର ଓ କମ୍ପାକ୍ଟ ଅଟେ । ଏହାର ସୋ କାରକୁ ଏକ ସ୍ପୋର୍ଟି ରୂପ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଓ ପ୍ରଭାବୀ ଦୁଇଲେଭଲ୍ ଲାଇଟିଂ ରହିଛି ।

ରେନୋ କାଇଗର ଏହାର ଆକର୍ଷଣୀୟ ଷ୍ଟାଇଲିଂ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ଯାହାକି ରେନୋ କାଇଗର ସୋ କାର ସହିତ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର ହେଉଛି ସୋ କାର ଯେଉଁଥିରେ ରେନୋ କାଇଗର ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ଓ ଏଥିରେ ଡିଜାଇନ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ୮୦% ସମାନତା ରହିଛି ।

   Related Posts