Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ଗୁହାରି କରି ନ୍ୟାୟ ମିଳିଲାନି, ହତାଶାରୁ ରାଜୀବ କିଶାନ ଲଗାଇଥିଲେ ନିଆଁ: ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଗୁଥିଲେ ରାଜୀଭ, ମିଳିଛି ସୁରାକ୍

21/11/2020 at 6:57 PM

ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ରେଙ୍ଗାଲି ତହସିଲ ଅଫିସ ପୋଡ଼ି ଘଟଣାରେ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜୀବ କିଶାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ସତ୍ୟତା ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ୨୦୦୪ମସିହାରେ କିଛି ଜମି ଦଲାଲ ଏବଂ ତହସିଲ ଅଫିସର ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମିଲଭଗତରେ ରାଜୀବ କିଶାନଙ୍କ ପୈତୃକ ଜମିକୁ ଚଞ୍ଚକତା କରି ବିକ୍ରି କରିଦିଆଯାଇଛି । ନ୍ୟୁଜ୍‌ 7 ହାତରେ ଲାଗିଛି ଏହି ଚଞ୍ଚକତାର ପୂରା ଦସ୍ତାବିଜ୍‌ । ….

ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଗୁହାରି ପରେ ଯେତେବେଳେ ସରକାରୀ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠାରୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଲାନି, ସେତେବେଳେ ଧୈର୍ଯ୍ୟହରା ହୋଇ ତହସିଲ୍‌ ଅଫିସ ଜାଳିଦେବା ଭଳି ଅଭାବନୀୟ କାଣ୍ଡ କରି ବସିଲେ ସମ୍ବଲପୁର ରେଙ୍ଗାଲିର ଯୁବକ ରାଜୀବ କିଶାନ । ତାଙ୍କ ଦୋଷ ପାଇଁ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ହେଲେ ଏଭଳି ମାନସିକତା ପାଇଁ ରାଜୀବ କିଶାନଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିବା ଅସଲ ଦୋଷୀ କିନ୍ତୁ ଏବେ ବି ଖୁଲମ୍‌ ଖୁଲ୍ଲା ବାହାରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି। ଜମି ଦଲାଲ ଓ ରେଙ୍ଗାଲି ତହସିଲ୍‌ ଅଫିସ ର କିଛି ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମିଲିଭଗତରେ ଚଞ୍ଚକତା କରି ରାଜୀବଙ୍କ ପୈତୃକ ଜମିକୁ ବିକ୍ରି କରାଦିଆଯାଇଛି । ନ୍ୟୁଜ୍‌ 7 ହାତରେ ଲାଗିଛି ଏହି ଚଞ୍ଚକତାର ପୂରା ଦସ୍ତାବିଜ୍‌। ରାଜୀବ କିଶାନଙ୍କ ମାଆ ତପସ୍ବିନୀ କିଶାନ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ବାପା ଶୁକ୍ରୁ କିଶାନଙ୍କ ସବୁ ସମ୍ପତ୍ତିର ହକଦାର ଥିଲେ। ଏମିତିରେ ତପସ୍ବିନୀଙ୍କ ପୁଅ ହିସାବରେ ରାଜୀବ କିଶାନ ଓ ତାଙ୍କ ସାନ ଭାଇ ଏହି ସବୁ ସମ୍ପତ୍ତିର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ।  ହେଲେ ତହସିଲ ଅଫିସରୁ ମିଳିଥିବା ଏହି ଜମି ବିକ୍ରି ଡିଡ୍ କପି  ଉପରେ ଟିକେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ। ଯେଉଁଥିରେ ଶ୍ରୀବତ୍ସ ମିର୍ଧା ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜକୁ ଶୁକ୍ରୁ କିଶାନଙ୍କ ନାତି ଦର୍ଶାଇ ଜମି ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି।  ଆଉ ସେଥିରେ ଗୁମକାରମା ଗାଁର ଦୁଲ୍ଲଭ କିଶାନ ଓ ହରିଶଙ୍କର ବେହେରା ସାକ୍ଷୀ  ଭାବେ ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି।  ଶୁକ୍ରୁଙ୍କ ନାଁରେ ଡେବ୍ରା ମୌଜାରେ ଥିବା ଖାତା ନମ୍ବର ୩୦୮ର ୧୩୨୯ ପ୍ଲଟରୁ ୦.୪୦ ଡିସମିଲ୍, ପ୍ଲଟ ନମ୍ବର ୧୮୦/ ୩୧୭୬ରୁ ୦.୦୫ ଡିସମିଲ୍, ପ୍ଲଟ ନମ୍ବର ୩୮୭ରୁ ୦.୦୧ ଡିସମିଲ୍ ଏମିତି ଏକାଧିକ ପ୍ଲଟ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଛନ୍ତି ଜମି ଦଲାଲ୍। ଆଉ ଏସବୁ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିଛି ରେଙ୍ଗାଲି ତହସିଲ ଅଫିସର କିଛି ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ। ଯେଉଁମାନେ ଦଲାଲଙ୍କ ଠାରୁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ମାଲ୍ ନେଇ ନିଜ ପକେଟ ଗରମ କରିଛନ୍ତି। ଏମିତିକି ଶୁକ୍ରୁ କିଶାନଙ୍କ ନାଁରେ ଥିବା 4 ଏକର ଜମିରୁ 2 ଏକର ରୁ ଅଧିକ ଜମି ଏହି ଦଲାଲ୍ ମାନେ ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି।

ରେଙ୍ଗାଲି ତହସିଲ ଅଂଚଳରେ ଅନେକ କଳକାରଖାନା ଗଢି ଉଠିଥିବାରୁ ଜମି ଦଲାଲ୍ ଓ ଜମି ମାଫିଆ ଏଠି ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଅନେକ ଜମିକୁ ଏଭଳି ଚଞ୍ଚକତା କରି ହଡ଼ପ କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହି ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ତାଘର ପାଲଟିଛି ସମ୍ବଲପୁର ରେଙ୍ଗାଲି ତହସିଲ୍ ଅଫିସ। ତହସିଲ ଅଫିସ ପୋଡ଼ି ଘଟଣାରେ ଗିରଫ ରାଜୀବ କିଶାନଙ୍କ କ୍ଷ୍ରେତରେ ଅନ୍ୟାୟ ହୋଇଥିବା ଗାଁ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts